Sivas Altınkale'ye yoğun ilgi

Sivas Altınkale'ye yoğun ilgi

Görenlerin ilgi odağı haline gelen Altınkale'nin, tam kapasite hizmete girdiğinde daha fazla turist çekmesi bekleniyor.

Sivas Altınkale'ye yoğun ilgi

Sivas'ta kaplıcalar bölgesinde yer alan, Pamukkale'deki gibi basamak havuzlar şeklinde düzenlenen ve sudaki kükürdün oluşturduğu sarı tortulardan adını alan ve henüz tam olarak hizmete girmeyen "Altınkale"ye vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Sivas'a önemli bir turizm değeri katacak olan Altınkale Projesi ile Sıcak Çermik Meydanı ve Çadır Alanı inşaat çalışmalarında sona gelindi.

Pamukkale'nin kardeşi Altınkale ilgi odağı oldu FOTO GALERi

Şehir merkezine 24 kilometre uzaklıkta bulunan Sıcak Çermik termal sahasındaki limonit ve hematit içerikli sulardan faydalanılarak bölgede Denizli'de bulunan Pamukkale'deki travertenlerin sarı renkli bir benzerinin oluşturulduğu Altınkale projesi, görenlerin büyük ilgisini çekiyor.

Sivas Altınkale'ye yoğun ilgi ViDEO

PAMUKKALE'Yİ ANDIRIYOR

Bazı bölümlerine vatandaşların girebildiği ancak tam olarak henüz hizmet vermeyen ve resmi açılışı yapılmayan Altınkale, şehir içinden ve dışından birçok ziyaretçinin akınına uğruyor.

Ziyaretçilerden Tevfik Sayaca, ilk kez geldiğini belirterek, "Bittiği zaman daha güzel olacak. Gezdim, baktım gerçekten çok güzel olmuş. Çocuklar da çok eğleniyorlar. Pamukkale'yi de gördüm. Burasının oradan daha güzel olacağına inanıyorum. Boşa akan suyumuz da bu şekilde değerlendirilmiş oldu. Güzel bir hizmet olmuş. Bu nedenle çok mutluyum." dedi.

Sivas Altınkale ye yoğun ilgi #1

"DOĞA HARİKASI GİBİ GÖRÜNÜYOR"

Yatırımın Sivas için çok güzel bir hizmet olduğunu vurgulayan Abdullah Gökçe de ilk kez geldiği Altınkale'yi çok beğendiğini söyledi.

Çevre düzenlemesi tamamlandığında daha da güzel bir görüntünün ortaya çıkacağını anlatan Gökçe, emeği geçenlere teşekkür etti.

Turan Yüksektepe da Sivas'a değer katacak bir hizmet olduğunu ifade ederek, "Turizm açısından da çok iyi, inşallah vatandaşlarımız da ilgi gösterir, yerli ve yabancı turistler gelir. Sivas için çok güzel bir yatırım olmuş. Doğa harikası gibi gözüküyor. Herkese gelmelerini, görmelerini tavsiye ediyorum. Suyumuz da şifalı." diye konuştu.

Altınkale'yi gezen Tamer Taşdemir de "Çok güzel, inşallah bol bol turist çekeriz. Memleketimizin ekonomisi için hayırlısı olur." dedi.

Sivas Altınkale ye yoğun ilgi #2

Sivas Altınkale ye yoğun ilgi #3

İlginizi Çekebilir
Sanayi Bakanı Mustafa Varank'tan Nevşin Mengü'nün iddiasına yanıt
Sanayi Bakanı Mustafa Varank'tan Nevşin Mengü'nün iddiasına yanıt
872 YORUM
Gündem
Koin yatırımı yapmadan önce buraya muhakkak göz at
ADVERTORIAL
CryptoTrader
Seray Kaya'dan transparan poz
Seray Kaya'dan transparan poz
112 YORUM
Magazin
Konya'daki barınakta cins köpekler sahiplenildi sokak köpekleri kaldı
Konya'daki barınakta cins köpekler sahiplenildi sokak köpekleri kaldı
506 YORUM
Gündem
Murat Boz saç ektirdi
Murat Boz saç ektirdi
474 YORUM
Magazin