Şırnak'ta muhtarlardan terörden temizlenen Cudi Dağı'na gezi

Şırnak'ta muhtarlardan terörden temizlenen Cudi Dağı'na gezi

Silopi Kaymakamlığı, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla terörden temizlenen Cudi Dağı'na gezi düzenledi. Muhtarlar, bölgede fotoğraf çektirip, namaz kılıp manzaranın keyfini sürdü.

Şırnak'ın Silopi Kaymakamlık bahçesinde, Muhtarlar Günü nedeniyle yapılan törenin ardından, davetliler terörden temizlenen Cudi Dağı Sefine bölgesine çıktı.

Etkinliğe Silopi Kaymakamı Can Kazım Kuruca, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Vedat Kılıç, İlçe Müftüsü Mehmet Sait Okumuş ve muhtarlar katıldı.

MUHTARLAR FOTOĞRAF ÇEKTİRİP, NAMAZ KILDI

Nuh’un gemisinin indiği yer olarak bilinen bölgede fotoğraf çektiren muhtarlar, burada namaz kılıp manzaranın keyfini sürdü.

Kaymakam Can Kazım Kuruca muhtarlar ile selfie çektikten sonra görüntülü konuşma ile Vali Ali Hamza Pehlivan ile telefon bağlantısı gerçekleştirdi. Görüntülü konuşmada Vali Pehlivan, muhtarların gününü kutladı.

Şırnak ta muhtarlardan terörden temizlenen Cudi Dağı na gezi #1

"40 YILDIR BURALARA ÇIKAMIYORDUK"

Yenişehir Mahalle Muhtarı Ahmet Arsu, 50 yıl önce göçer olarak bölgeye sürekli gidip geldiklerini belirterek, "Yaş itibari ile 40 yıla yakındır buraya çıkamıyorduk. Kaymakam ve Valimizin nezdinde gerçekleşen bu gezide bu güzel bölgeyi tekrar gördüğümüz için mutlu olduk. Bizi buraya çağırdıkları için teşekkür ediyoruz.” dedi.

Cudi Dağı'na çıkmanın heyecanını yaşadığını ifade eden Esenli Mahalle Muhtarı Nihat Birlik, bölgede devam eden huzurun sürmesini istediğini söyledi.

Şırnak ta muhtarlardan terörden temizlenen Cudi Dağı na gezi #2

"TERÖRLE MÜCADELE DEVAM ETSİN İSTİYORUZ"

Çalışkan beldesi muhtarlarından Lezgin Yağız, “Bu dağlarda artık huzur var, güven var. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Böyle devam etmesini istiyoruz. Artık bu terör, bu halkın yakasını bıraksın. Böyle huzur gelsin. Festivaller devam etsin. Huzur istiyoruz. Devletimizden tek isteğimiz terörle mücadelenin böyle devam etmesi. Başka bir şey istemiyoruz.” dedi.

Şırnak ta muhtarlardan terörden temizlenen Cudi Dağı na gezi #3

"İNSANLIĞIN YENİDEN YEŞERDİĞİ TOPRAKLAR"

Silopi Kaymakamı Can Kazım Kuruca, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla böyle bir program düzenlediklerini söyledi. Kaymakam Kuruca konuşmasının devamında ise şunları kaydetti:

“Bugün 40 muhtarımız ile beraber Cudi Dağı Sefine bölgesine çıktık. Sefine Hazreti Nuh’un Gemisi'nin bulunduğu yer, insanlığın yeniden yeşerdiği topraklar. Burası binlerce yıldır insanlığa ev sahipliği yapmış. Yahudilerden, Hristiyanlara oradan biz Müslümanlara kadar gelen kadim topraklardır. Bu topraklar üzerinde maalesef hain terör örgütü nedeni ile yıllardır muhtarlarımız Silopili vatandaşlarımız, Şırnaklı vatandaşlarımız gelip ziyaret gerçekleştiremiyorlardı. Bu kutsal ziyarete gelemiyorlardı. Yapılan operasyonlarla Cudi Dağı artık terörden temizlendi. Cudi Dağı Sefine bölgesi Şırnaklılara, Silopililere bütün dünya insanlarına ev sahipliği  yapacak şekilde ziyarete açık hale geldi . Bu Kutsal ziyarete bütün misafirlerimizi bekliyoruz. 3 Kadim dininde temsilcilerini burada ağırlamaktan mutluluk duyacağız gurur duyacağız.”

Etkinlik, daha sonra Görümlü Belediye Başkanı Ruşen Tellioğlu’nun evinde verilen yemek ile sona erdi.

Şırnak ta muhtarlardan terörden temizlenen Cudi Dağı na gezi #4

Şırnak ta muhtarlardan terörden temizlenen Cudi Dağı na gezi #5

Şırnak ta muhtarlardan terörden temizlenen Cudi Dağı na gezi #6

Şırnak ta muhtarlardan terörden temizlenen Cudi Dağı na gezi #7

Şırnak ta muhtarlardan terörden temizlenen Cudi Dağı na gezi #8

Şırnak ta muhtarlardan terörden temizlenen Cudi Dağı na gezi #9

Şırnak ta muhtarlardan terörden temizlenen Cudi Dağı na gezi #10

İlginizi Çekebilir
Nurgül Yeşilçay'ın zayıflama sırrı
Nurgül Yeşilçay'ın zayıflama sırrı
351 YORUM
Magazin
Kılıçdaroğlu, ilkokulda başörtüsü olmasına da karşı çıktı
Kılıçdaroğlu, ilkokulda başörtüsü olmasına da karşı çıktı
719 YORUM
Politika
Kılıçdaroğlu'nun başörtüsüyle ilgili sözleri canlı yayında hatırlatıldı
Kılıçdaroğlu'nun başörtüsüyle ilgili sözleri canlı yayında hatırlatıldı
442 YORUM
Medya
Hande Sarıoğlu deri pantolonuyla poz verdi
Hande Sarıoğlu deri pantolonuyla poz verdi
244 YORUM
Magazin
Günde 10 dakika ayırın, günlük 300 USD kazanın!
ADVERTORIAL
CryptoTrader