Sel felaketinin yıktığı Babaçay köyü sakinlerinden evlerine veda

Sel felaketinin yıktığı Babaçay köyü sakinlerinden evlerine veda

Sinop'un Ayancık ilçesindeki sel felaketinde büyük çapta hasarın oluştuğu Babaçay köyünün sakinleri, yıkımına başlanan evlerine hüzünle veda ediyor.

Sel felaketinin yıktığı Babaçay köyü sakinlerinden evlerine veda

11 Ağustos'ta sel felaketinnin yıkıp geçtiği Sinop'un Ayancık ilçesine bağlı Babaçay köyünde, vatandaşların yaraları sarılmaya devam ediyor.

Afetin yol açtığı hasar nedeniyle yıkılmalarına karar verilen evlerindeki eşyayı boşaltan Babaçay köyü sakinleri, anılarını da geride bırakıyor.

35 YILLIK ANILARI GERİDE BIRAKIYOR

Köy sakinlerinden Şeref Şahin, 35 yıllık anılarını, evlerini geride bıraktıklarını söyledi.

Sel felaketinin yıktığı Babaçay köyü sakinlerinden evlerine veda-Video

"TEK TESELLİMİZ, CANIMIZA BİR ŞEY OLMAMASI"

Sel felaketi gecesi yaşadıklarını anlatan Şahin, "Çok zor bir gece oldu bizim için. Çoluk çocuk 9 kişi vardık evde. Ne yapacağımız, nereye gideceğimiz de tam belli değil. İnşallah sonu hayırlı olur. Tek tesellimiz, canımıza bir şey olmaması." dedi.

Sel felaketinin yıktığı Babaçay köyü sakinlerinden evlerine veda #1

"BURALARA EV İSTEMİYORUZ ARTIK"

Hüseyin Yılmaz da 35 yıllık evini geride bırakmanın hüznünü yaşadıklarını dile getirdi.

Maddi ve manevi olarak çok yıprandıklarını belirten Yılmaz, "Bu darbeyi yememiz üçüncü oldu. Bir kez heyelan olmuştu, bir kez de sel olmuştu yine. Bu, üç oldu. Biz buralara ev istemiyoruz artık. Yapılırsa ben görmesem de çocuklarım görecek. Tabii içimizde büyük acı var. Bütün servetimizi buraya verdim. Her şeyi görüyorsunuz, 35 yıllık birikim, anılar gitti. Annemin, babamın fotoğrafları vardı ama yok, hepsi gitti." ifadelerini kullandı.

Sel felaketinin yıktığı Babaçay köyü sakinlerinden evlerine veda #2

"ARTIK YAĞMUR BAŞLAYINCA KORKUYORUZ"

Yılmaz, afetin kendilerine psikolojik olarak da zarar verdiğini dile getirerek, "Artık yağmur yağmaya başlayınca korkuyoruz. Allah yardımcımız olsun." diye konuştu.

Sel felaketinin yıktığı Babaçay köyü sakinlerinden evlerine veda #3