Ordu'ya bir günde 260 kilogram yağmur düştü

Ordu'ya bir günde 260 kilogram yağmur düştü

Ordu'da dün akşam başlayan şiddetli yağışlar sonrası son 24 saatte metrekareye 260 kilogram yağmur düşerken, 5 ilçede 242 noktada heyelan ve toprak kayması meydana geldi.

Ordu'ya bir günde 260 kilogram yağmur düştü

Ordu’yu etkisi altına alan şiddetli yağışlar heyelanları da beraberinde getirdi.

Dün akşamdan bu yana yaşanan yağışlara bağlı olarak, Fatsa, Gürgentepe, Perşembe, Çamaş ve Altınordu ilçelerinde heyelanlar oluştu.

Şiddetli yağışların başlamasının ardından 298 iş makinesi ve 418 personelle sahada olan Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ve Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, heyelan yaşanan 242 noktaya müdahale etti.

Ordu'da birçok ilçede sağanak yağış etkili oldu - Video

Heyelan bölgelerine hızlı müdahale

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in liderliğinde yapılan koordineli çalışmalar sonrası, heyelan ve toprak kayması meydana gelen bölgelere hızlı bir şekilde müdahale edilerek, yaşanması muhtemel mağduriyetlerin önüne geçildi.

Son yılların en şiddetli yağışları arasında

Kentte beş ilçeyi etkileyen şiddetli yağışlarla ilgili bilgi veren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, "Dün akşam saatlerinden bu yana, özellikle Altınordu, Fatsa, Perşembe, Çamaş ve Gürgentepe ilçelerimiz şiddetli yağışlara maruz kaldı. AFAD verilerine göre, son 24 saatte Fatsa ilçesinde metrekareye 260 kg, Perşembe ilçemize 230 kg, Altınordu ilçemize 93,6 kg, Çamaş ilçemize 38 kg Gürgentepe ilçemize ise 50 kg yağmur düştüğü bilgisi var. Lokal olarak yağan bu yağmurlar son yılların en şiddetli yağışlarından birisi olarak kayda geçti" dedi.

Ordu ya bir günde 260 kilogram yağmur düştü #1

5 ilçede 242 noktada heyelan meydana geldi

İlçelerde meydana gelen heyelanlara değinen Başkan Güler, “Fatsa ilçemizde Ilıca ve Yalıköy mahallelerimizde 2 köprü kullanılamaz hale geldi. Fatsa ilçemizde 15 mahallede, Perşembe ilçemizde 16 mahallede, Gürgentepe ilçemizde 3 mahallede, Altınordu ilçemizde 1 mahallede, Çamaş ilçemizde ise 1 mahallede heyelan ve toprak kayması meydana geldi. Ekiplerimiz 298 iş makinesi ve 418 personelle dün akşamdan bu yana sahadalar” diye konuştu.

İHA'nın haberine göre, heyelan olan bölgelerdeki müdahale ve hasar tespit çalışmalarının sürdüğünü belirten Başkan Güler, vatandaşların meteorolojik verilere göre dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi.

Ordu ya bir günde 260 kilogram yağmur düştü #2

Belediye ekipleri mücadele verdi

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar da bölgede hasara uğrayan yerlerde incelemelerde bulunarak, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Şiddetli yağış sonucu Altınordu ilçesinde de bazı evlerin bodrum katları ile iş yerlerinde su baskını oluştu. İş yeri ve ev sahipleri, belediye ekiplerinin desteğiyle suyu tahliye etmeye çalıştı.

Perşembe ilçesine bağlı Yarlı Mahallesi'nde toprak kayması nedeniyle 4 ev zarar gördü.

Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayim Tandoğan, bazı mahallelerde heyelan meydana gelen alanlarda incelemede bulundu. Kentte yağış sebebiyle bazı ırmakların debisinin de yükseldiği gözlemlendi.

Ordu ya bir günde 260 kilogram yağmur düştü #3

Ordu ya bir günde 260 kilogram yağmur düştü #4

İlginizi Çekebilir
Hafsanur Sancaktutan, mastürbasyon sahnesiyle ilgili konuştu
Hafsanur Sancaktutan, mastürbasyon sahnesiyle ilgili konuştu
419 YORUM
Magazin
Aleyna Kalaycıoğlu: Denize çıplak girdim
Aleyna Kalaycıoğlu: Denize çıplak girdim
149 YORUM
Magazin
Mika Raun'dan Mehmet Ali Erbil yorumu
Mika Raun'dan Mehmet Ali Erbil yorumu
141 YORUM
Magazin
Nurgül Yeşilçay'ın zayıflama sırrı
Nurgül Yeşilçay'ın zayıflama sırrı
279 YORUM
Magazin
Genç Aslı'nın yatırım stratejisi getiri garantili!
ADVERTORIAL
Btcrobo