Muş'taki fil hastası, 21 yıl sonra ayakkabı giyme hayaline kavuşuyor

Muş'taki fil hastası, 21 yıl sonra ayakkabı giyme hayaline kavuşuyor

Yakalandığı fil hastalığı nedeniyle yürümekte güçlük çeken ve 21 yıl ayakkabı ile çorap giyemeyen kadın, yıllar sonra olduğu ameliyat ile hayali olan ayakkabıları giyebilecek.

Muş'taki fil hastası, 21 yıl sonra ayakkabı giyme hayaline kavuşuyor

Muş'taki Kale Mahallesi'nde yaşayan 2 çocuk annesi Ayşe Bolat, 20 yaşındayken düşme sonucunda sol ayağındaki beyaz kan damarlarında tıkanıklık yaşadı.

Hastalığını tedavi ettiremeyen Bolat'ın rahatsızlığı her geçen yıl arttı.

Fil hastalığı teşhisi konulan Bolat, ayağındaki şiş sebebiyle evinden çıkamaz ve yürüyemez hale geldi.

HAYIRSEVERLER HAREKETE GEÇTİ

Bolat'ın yaşadığı sağlık sorunu, haberlerle kamuoyuna duyuruldu. Kale Mahallesi muhtarı Murat Aydın ve Muş Gençliği Uyuşturucu ile Mücadele Derneği Başkanı Alparslan Bingöl'ün girişimleriyle hayırseverler, Bolat'ın tedavisi için harekete geçti.

Muş taki fil hastası, 21 yıl sonra ayakkabı giyme hayaline kavuşuyor #1

TEDAVİYE ALINDI

Yardımlar sonucu Ayşe Bolat, Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi'nde ameliyat edilip, bir süre tedavi altında tutuldu. Ayağındaki şiş indirilen Bolat, geri döndüğü Muş'taki evinde kızlarının yardımıyla yürümeye başladı.

Muş taki fil hastası, 21 yıl sonra ayakkabı giyme hayaline kavuşuyor #2

İKİNCİ AMELİYATINI OLACAK

Ayşe Bolat'ın tedavisi Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi'nde devam edecek. 2022 Ocak ayında doktor kontrolüne gidecek olan Bolat, gerekli görülmesi halinde ikinci kez ameliyat edilecek. Kızlarının yardımıyla da olsa yürümekten duyduğu mutluluğu dile getiren Bolat, "Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi'nde masaj ve bandaj yöntemiyle bacağımın şişkinliğini düşürdüler. Sonrasında ameliyatım oldu. 9 saat süren ameliyatın süreci iyi geçti ama ağrı ve sızılar haliyle var. Ocak ayında tekrar kontrole gideceğiz. Eğer doktorum uygun bulursa, ikinci ameliyatıma gireceğim." dedi.

Muş taki fil hastası, 21 yıl sonra ayakkabı giyme hayaline kavuşuyor #3

"SESİME SES OLDULAR"

İkinci ameliyat sürecinin de başarılı sonuçlanmasıyla 21 yıllık hayallerine kavuşacağını anlatan Bolat, "İkinci ameliyat sürecinden sonra, ayakkabı, çorap giyme, çocuklarımla oynama, dışarıya çıkma, gezmeye gitme gibi hayallerimin hepsini, Allah nasip ederse 2022 yılının Kasım ayında gerçekleştireceğim. Mahalle muhtarı Murat Aydın ve Muş Gençliği Uyuşturucu ile Mücadele Derneği Başkanı Alparslan Bingöl başta olmak üzere yardım eli uzatan bütün hayırseverlere teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. Benim sesime ses oldular. 21 yıldır ben dua ettim. Allah sonunda duamı olması gereken kişilere ulaştırdı. Duam kabul oldu." diye konuştu.

Muş taki fil hastası, 21 yıl sonra ayakkabı giyme hayaline kavuşuyor #4

"EŞİM HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRECEK ALLAH'IN İZNİYLE"

Ayşe Bolat'ın eşi Osman Bolat, şunları söyledi:

"9 saatlik başarılı bir ameliyat ile 8 kiloya yakın, eşimin bacağından parça alındı. 3 ay sonrasında eşimin bir kontrol süreci var. Eğer uyumlu olursa 3 ay içerisinde, eğer uyumlu olmazsa 6 ay içerisinde tekrar ikinci bir ameliyatımız var. Eşimin hayali, ayakkabı ve çorap giymek, kızlarımla el ele tutuşup dışarıda kar topu oynamaktır. Eşim hayallerini gerçekleşecektir Allah'ın izniyle. Bizlere bu konuda destek olan herkesten Allah bir değil, bin kere razı olsun. Onların hakkını ödeyemeyiz."

Kale Mahallesi muhtarı Murat Aydın ve Muş Gençliği Uyuşturucu ile Mücadele Derneği Başkanı Alparslan Bingöl de Bolat ailesini evinde ziyaret ederek, ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini ifade etti.

Muş taki fil hastası, 21 yıl sonra ayakkabı giyme hayaline kavuşuyor #5

Muş taki fil hastası, 21 yıl sonra ayakkabı giyme hayaline kavuşuyor #6

Muş taki fil hastası, 21 yıl sonra ayakkabı giyme hayaline kavuşuyor #7

Muş taki fil hastası, 21 yıl sonra ayakkabı giyme hayaline kavuşuyor #8

İlginizi Çekebilir
Fenerbahçe, yeni transferi Ozan Suncak'ın sözleşmesini feshedecek
Fenerbahçe, yeni transferi Ozan Suncak'ın sözleşmesini feshedecek
767 YORUM
Transfer dosyası
Murat Boz saç ektirdi
Murat Boz saç ektirdi
571 YORUM
Magazin
Oturduğunuz yerden yatırım robotu size çalışsın!
ADVERTORIAL
CryptoTrader
Uğur Dündar, Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı
Uğur Dündar, Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı
528 YORUM
Gündem
Suudi Arabistan Ticaret Bakanı ile bir araya geldi
Suudi Arabistan Ticaret Bakanı ile bir araya geldi
242 YORUM
Gündem