Muğla'da felçli eşine gözü gibi bakıyor

Muğla'da felçli eşine gözü gibi bakıyor

Emine Güler, 9 yıl önce felç olan 90 yaşındaki eşi Ömer Güler'in ihtiyaçları için baş ucundan hiç ayrılmıyor.

Muğla'da felçli eşine gözü gibi bakıyor

Muğla'da yaşayan 88 yaşındaki Emine Güler, 9 yıl önce felç olan 67 yıllık hayat arkadaşı Ömer Güler'in her şeyi ile sevgiyle ilgileniyor.

HAYATINI EŞİNE ADADI

90 yaşındaki Ömer Güler, 9 yıl önce tarlaya giderken düşünce çiftin hayatı birden değişti. Başını kayaya çarpan Güler, o günden sonra felç kalınca yatağa bağımlı yaşamaya başladı. Emine Güler de hayatını, felç kalan eşine adadı.

Gelini Fatma ve torunu Ömer Güler'in de desteğiyle eşinin yemeğini yediren, banyosunu yaptıran, temizliğiyle ilgilenen Güler, hayat arkadaşını sıkılmaması için hiç yalnız bırakmıyor.

Muğla da felçli eşine gözü gibi bakıyor #1

"ONA BEBEK GİBİ BAKIYORUM"

Emine Güler, bugüne kadar eşiyle mutlu bir hayat sürdürdüklerini söyledi. Yoklukta da varlıkta da hep dimdik ayakta durmasını bildiklerini söyleyen Güler, şöyle konuştu:

"Çok şükür iyiyiz. Eşimin yemeğini veriyorum. Tuvaletini de yaptırıyorum. Şimdi en küçük problemde eşler ayrılıyor. Bizim zamanımızda öyle şeyler yoktu. Ben hacca gidemedim ama eşimi daha önce yolladım. Şimdi de ona bebek gibi bakıyorum. Birbirimize hürmet eder, bir laf söylemeyiz. 'Sen bugün niye yattın? Neden kalkmadın?' demeyiz. Binlerce kez halimize şükür. Ramazanı da çok güzel geçirdik. Oruçlarımızı da tuttuk."

"BİRBİRİMİZİ ÜZMEMEYE ÇALIŞTIK"

Ömer Güler de evliliklerini karşılıklı anlayış içerisinde sürdürdüklerini belirtti.

Gençlik yıllarında çok çalıştığını, eşinin de hep kendisine destek verdiğini anlatan Güler, "Kimseye muhtaç olmadık. Birbirimizi üzmemeye çalıştık. Eşimle yaşadığımız küçük tartışmaları tatlılıkla çözüyoruz. Bizim köyümüzde yaşlılardan kavga ederek ayrılan olmadı. Yeni nesil eşini bırakıp gidiyor. Sağlık çalışanları da hep yardım ediyor. Hasta olduğumda ambulans, doktorlar evime kadar geliyor. Allah devletimizden ve sağlık ekiplerimizden razı olsun." ifadelerini kullandı.

Muğla da felçli eşine gözü gibi bakıyor #2

"ONLARIN SEVGİSİNİ BİLMEYEN YOK"

Çiftin gelini Fatma Güler ise kayınpederinin sol tarafının hiç hareket etmediğini belirterek, "Birbirimize yoldaşlık ediyoruz. Kayınvalidem bile bir şey isteyecek diye eşinin gözünün içine bakıyor. Onların birbirlerine olan sevgisini bilmeyen yok." dedi.