Manavgatlı Cemile Teyze, yangında yiten ameliyat parasına kavuştu

Manavgatlı Cemile Teyze, yangında yiten ameliyat parasına kavuştu

Antalya'daki orman yangınında evini ve kanser tedavisi için biriktirdiği parasını kaybeden Cemile Öner, yurt içinden ve yurt dışından kendisine yardım edenlere teşekkür etti.

Manavgat'ta 28 Temmuz'da ormanlık alanda başlayan ve yerleşim yerlerine sıçrayarak çok sayıda evin yanmasına neden olan yangının ardından yaralar sarılıyor.

AMELİYAT PARASI DA YANGINDA KÜL OLDU

Yangının en fazla etkilediği mahallelerden biri olan Karaöz'de yaşayan 60 yaşındaki Cemile Öner de yangında evini, hayvanlarını ve 5 yıl önce yakalandığı meme kanseri tedavisi için biriktirdiği 15 bin lirasını kaybetti.

Manavgatlı Cemile Teyze, yangında kaybettiği ameliyat parasına kavuştu-Video

YARDIMLARLA YÜZÜ GÜLDÜ

Parasını alabilmek için yangın sırasında kapısını kırarak eve girmeye çalışan ancak alevler nedeniyle çaresiz bir şekilde evinin yandığını izleyen Öner'i Türkiye, AA muhabirinin yaptığı haberle tanıdı. Hikayesi ve ağıtlarıyla insanları duygulandıran Öner'in yüzü, yurt içinden ve yurt dışından kendisine uzanan yardım eliyle yeniden güldü.

Manavgatlı Cemile Teyze, yangında yiten ameliyat parasına kavuştu #1

BÜTÜN BİRİKİMİNİ YANGINDA KAYBETTİ

Yaklaşık 30 yıl önce eşi Hasan Öner'i kaybettikten sonra çiftçilik yaparak iki çocuğunu büyüten, bütün birikimini ise yangında yitiren Öner, yangın sonrası kendisine hediye edilen konteynırda yaşamaya başladı. Yangından kaçması için saldığı küçükbaş hayvanlarından ikisini mahalleye yakın bir bölgede bulan Öner, durumundan haberdar olan hayırseverlerin kısa sürede kendisine ulaşarak destekte bulunduklarını belirtti.

Manavgatlı Cemile Teyze, yangında yiten ameliyat parasına kavuştu #2

"TÜRKİYE'NİN HER YERİNDEN ARADILAR"

Konteynırın bir iş insanı tarafından verildiğini, ev eşyalarının da hediye edildiğini anlatan Öner, şunları söyledi:

"Evimi, hayvanlarımı kaybettim ama canımızı kurtardık. Allah'a bin şükür ayaktayız. Tedavim için ineğimi satmıştım, yangında biriktirdiklerimle 15 bin liramı kaybettim. Çok şükür, yanan paramın daha da fazlasını getirdiler, bana teslim ettiler. Tedavi olabileceğim paraya kavuştum. Yetmezse yine yardım edeceklerini söylediler. Türkiye'nin her yerinden aradılar. Allah razı olsun herkesten."

Manavgatlı Cemile Teyze, yangında yiten ameliyat parasına kavuştu #3

"HALKIM DA DEVLETİM DE SAHİP ÇIKTI"

Antalya'da özel bir hastanede tedavisinin sürdüğünü dile getiren Öner, yaklaşık 6 ay sonra bir operasyon geçireceğini belirtti.

Vatandaşların çok duyarlı olduğunu belirten Öner, "Yangında sırtımdaki gömlekle çıktım. Halkım da devletim de sahip çıktı, geldiler giydirdiler, yedirdiler. Herkese çok teşekkür ederim." dedi.

Manavgatlı Cemile Teyze, yangında yiten ameliyat parasına kavuştu #4

YANAN EVİNİN YERİNE YENİSİ YAPILACAK

Yanan evi için de çok üzüldüğünü aktaran Öner, "Akşam olunca hüzün çöküyor. Evim küçüktü ama çardağım vardı, çok güzeldi. Çok emek vermiştim, eşim vefat ettiğinde çocuklarım çok küçüktü, biri bebekti. Tek başıma yapmıştım." diye konuştu.

Öner, yanan evinin yerine yenisinin yapılacağı sözü verildiğini belirterek, sabırsızlıkla yeni evine geçmeyi beklediğini kaydetti.