Malatya'da koronaya yakalanmayan 110 yaşındaki Mahmut dedenin sırrı

Malatya'da koronaya yakalanmayan 110 yaşındaki Mahmut dedenin sırrı

Salgın sürecinde bir kez bile hastalanmayan Mahmut Kaya, 110 yıllık yaşamında doğal beslenip bol bol kola içerek iyi hissettiğini söylüyor.

Malatya'da koronaya yakalanmayan 110 yaşındaki Mahmut dedenin sırrı

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi, Topsöğüt Mahallesinde yaşayan Mahmut Kaya, 37 yıldır emekli maaşı alıyor ve yaşamını oğlunun desteğiyle sürdürüyor.

Yaşa bağlı olarak unutkanlık yaşayan Kaya, hayatına dair birçok konuyu hala hafızasında barındırıyor.

İlk eşi öldükten sonra 2. kez evlenen ve bu evliliklerden 10 çocuğu olan Kaya’nın bu eşi de kendisinden önce hayatını kaybetti.

GÜNDE 2 LİTRE KOLA İÇİYOR

Yaşamını köyünde doğal beslenerek geçiren Kaya’nın en çok tükettiği besin kola. Günlük yaklaşık 2 litre kola içen yaşlı adam, ilerleyen yaşına rağmen asitli içecekler tüketmekten vazgeçmiyor.

İlk ve 2. doz aşısını olan Kaya, 2 yılı aşkın süredir dünyada milyonlarca insanın yakalandığı koronavirüse de yakalanmadı.

110 yaşındaki Mahmut dede, günde 2 litre kola içiyor VİDEO

"2 KEZ EVLENDİ, 100'DEN FAZLA TORUNU VAR"

Babasının yaşının 110 olduğunu ifaden Yusuf Kaya, “Babamın yaşı 110. 2 kez evlendi ve iki eşi de öldü. 5 erkek, 5 kız çocuğu var. İlk eşi 40 yıl ikinci eşi ise 15 yıl önce vefat etti. En büyük çocuğu 73 yaşında olan kızı hayatta. Yediği yemekler, yağ, çökelek, ayran, kola, kolayı çok seviyor çok içiyor. Tek seferde iki üç bardak kola içer. En sevdiği soğuk su, daima soğuk su içiyor. Covid-19 olmadı, iki aşısını da oldu” dedi.

Malatya da koronaya yakalanmayan 110 yaşındaki Mahmut dedenin sırrı #1

"DOĞAL BESLENİR"

Mahmut Kaya’nın doğal beslendiğini ve günlük 2 litre kola içtiğini belirten gelini Hatice Kaya, “En çok yoğurt, yağ, çökelek, helva, peynir öyle şeyler tüketir ve doğal beslenir. Kolayı çok sever neredeyse günlük bir şişe kolayı bitirir. Günlük 2 litre kola içer, bazen su hiç içmez. Kolayı içip rahatlıyorum diyor” diye konuştu.


Malatya da koronaya yakalanmayan 110 yaşındaki Mahmut dedenin sırrı #2

Malatya da koronaya yakalanmayan 110 yaşındaki Mahmut dedenin sırrı #3

Malatya da koronaya yakalanmayan 110 yaşındaki Mahmut dedenin sırrı #4

Malatya da koronaya yakalanmayan 110 yaşındaki Mahmut dedenin sırrı #5