İzmir'de depremzede çift, çadır kentte evlendi

İzmir'de depremzede çift, çadır kentte evlendi

Bayraklı'da kiraladıkları evin depremde hasar görmesi nedeniyle çadır kente yerleşen çift, burada dünyaevine girdi.

İzmir'de depremzede çift, çadır kentte evlendi

İzmir'de geçtiğimiz ay meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde evleri zarar görenler, çadır kentlerde yaşamaya başladı.

Evlilik hazırlığı yapan Serdal Çelik ve Müzeyyen Evelioğlu'nun da evleri, sarsıntıda hasar görenler arasındaydı.

BAYRAKLI'DA EV KİRALADILAR

Yaklaşık 7 ay önce tanışan Serdal Çelik (58) ve Müzeyyen Evelioğlu (39), evlenme kararı aldı. Düğün hazırlıklarına başlayan çift, bir ay önce Bayraklı ilçesinde ev kiraladı.

EVLERİ, DEPREMDE HASAR GÖRDÜ

Depremde evleri hasar gören çift, AFAD tarafından Bayraklı Deve Güreşi Alanı'nda kurulan çadır kente yerleştirildi. Kendilerine yardım eden Türk Kızılay ve Çiğli Belediyesi ekiplerine, evlenmek istediklerini bildiren çift için çadır kentte hazırlıklar yapıldı.

Çadır kentte dünyaevine girdiler ViDEO

ÇADIR KENTTE NİKAH

Gelin ve damatlığı ile ev eşyaları Türk Kızılay tarafından alınan çift için, Çiğli Belediyesince de bir yıllık kirası ödenerek ev tutuldu.

Gelin arabasıyla çadır kente gelen çiftin nikahını, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü kıydı, şahitliklerini ise İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Balçova Kaymakamı Ahmet Hamdi Usta, Türk Kızılay Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Özer ve Türk Kızılay Karşıyaka Şube Başkanı Kamil Karadeniz yaptı.

İzmir de depremzede çift, çadır kentte evlendi #1

EVLİLİK CÜZDANI GELİNE TESLİM EDİLDİ

Nikah töreninin ardından gelinin damadın ayağına basması herkesi gülümsetti. İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı, evlilik cüzdanını geline teslim etti.

Çataklı ve Köşger'in, çifte altın hediye ettiği tören, düğün pastasının kesilmesiyle sona erdi.

İzmir de depremzede çift, çadır kentte evlendi #2

"ACIYI VE TATLIYI BİRLİKTE YAŞIYORUZ"

Damat Serdal Çelik, evlilik hazırlıkları sürerken depremin meydana geldiğini belirterek, "Çadır kentte herkes bizimle ilgilendi. Acı ve tatlıyı burada birlikte yaşıyoruz. Çok mutluyum diyemem. Depremde ölen insanlarımız oldu. Herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Müzeyyen Evelioğlu da çok mutlu olduğunu ve eşini çok sevdiğini ifade etti.

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, genç çifte mutluluklar dilerken, "Bu vesileyle afette hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet diliyoruz. Yaradan, memleketimizi benzer felaketlerden korusun. Hayat da bir taraftan devam ediyor." diye konuştu.

İzmir de depremzede çift, çadır kentte evlendi #3

"BİZE MOTİVASYON OLDULAR"

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ise "Çiftimizi tebrik ediyorum. Mutlulukları bir ömür boyu sürsün. Bize sıkıntılı günlerde motivasyon da oldular. Allah bir yastıkta beraber eylesin." ifadelerini kullandı.

Türk Kızılay Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Özer de depremzedelerin yanında olmaya devam edeceklerini dile getirdi.

İzmir de depremzede çift, çadır kentte evlendi #4

İzmir de depremzede çift, çadır kentte evlendi #5