Gaziantep'te ambulans şoförlerinin eğitim görüntüleri

Gaziantep'te ambulans şoförlerinin eğitim görüntüleri

Gaziantep’te 112 Acil Sağlık ekiplerinde çalışan şoförlere verilen Ambulans Sürüş Tekniği Eğitimi drone ile havadan görüntülendi. Eğitim alanında kadın sürücüler erkeklere taş çıkardı.

Gaziantep'te ambulans şoförlerinin eğitim görüntüleri

Gaziantep’te 112 Acil Sağlık ekiplerinde çalışan şoförlere Ambulans Sürüş Tekniği Eğitimi verildi.

112 Acil Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından Ortadoğu Fuar Merkezi’nin (OFM) otoparkında verilen 4 günlük eğitim drone ile görüntülenirken o anlara ilişkin görüntüler nefes kesti.

Eğitimde dubalarla kurulan zorlu parkurlarda zamanla yarışan ambulans şoförleri, araç kontrolü, kazadan kaçış, panik fren, takip mesafesi ve güvenli sollama gibi birçok konuda uygulamalı eğitim aldı.

4 kadın sürücü erkeklere taş çıkardı

Zorlu yol koşullarında güvenli şekilde ambulans kullanabilmeleri için sürüş tekniği eğitimi alan sürücüler daraltılmış dubalar arasından hızlı ve kontrollü bir şekilde ambulans kullandı.

İHA'nın haberine göre 21 sürücünün katıldığı eğitimdeki 4 kadın ambulans sürücü adayı da eğitimde gösterdikleri performansla erkek sürücülere taş çıkardı.

Gaziantep'te ambulans şoförlerinin eğitim görüntüleri ViDEO

Gaziantep te ambulans şoförlerinin eğitim görüntüleri #1

“Sürüş eğitimi gerçeği aratmıyor”

Gaziantep’te yakaladıkları yüzde 97 vakalara ulaşma hız oranını bu eğitimler sayesinde yakaladıklarını ifade eden 112 Acil Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Vejdi Yıldız, ambulans sürüş eğitiminin gerçeği aratmadığını belirterek, Gaziantep’in hem trafiği hem de mahalleleri zor bir şehir olmasına rağmen vakalara hızla ulaştıklarını söyledi.

Gaziantep te ambulans şoförlerinin eğitim görüntüleri #2

“Zorlu şehir trafiğini eğitimle aşıyoruz”

Gaziantep’te şu anda vakalara ulaşma oranının çok iyi olduğunu aktaran Başkan Dr. Vejdi Yıldız, Sağlık Bakanlığının vakaya ulaşma oranının hem kırsalda hem de kent merkezinde yüzde 95 olmasını istediğini söyledi.

Gaziantep’te şu an vakaya ulaşma oranında yüzde 97’yi yakaladıklarını belirten Yıldız, “Yani Bakanlığın istediği düzeyin de üzerindeyiz. Bu zorlu trafik şartlarına rağmen çok şükür bu verilerin de üzerinde hizmet vermekteyiz.

Bunu da eğitimlerle sağlıyoruz. Vakalara ulaşmada yaşadığımız zorlukları eğitimle aşıyoruz. Zorlu şehir trafiğini bununla aşmak istiyoruz.

Eğitim çerçevesinde zorlu parkurları kendimiz kuruyoruz. Bu eğitim 4 gün sürüyor. 1. gün teorik eğitim veriyoruz. 2. ve 3. gün parkurda pratik eğitim veriliyor. 4. gün ise yazılı ve uygulamalı eğitimle sonlandırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Gaziantep te ambulans şoförlerinin eğitim görüntüleri #3

“Kadın şoför sayısını arttıracağız”

Eğitime katılan 21 kursiyerden 4’ünün kadın olduğunu belirten Yıldız, kadın ambulans şoförü sayısını arttırmak istediklerini ifade etti.

Kadın ve erkek personellerinin aynı şart ve koşulda eğitim aldığını paylaşan Yıldız, “Lastik değiştirme, güvenli sürüş tekniği, siren kullanımı, zincir değiştirme gibi gerekebilecek bütün bilgileri öğreniyorlar. Tabi bizim arkadaşlarımız her ne kadar hızlı olursa olsun öncelikleri sürüş güvenliğidir.

Şu anda Gaziantep’teki arkadaşlarımız arasında kadın şoför var ama biz kadın şoför sayısını arttırmak istiyoruz. Kadın ambulans şoförü arkadaşımızdan da memnunuz.

Bu eğitimde 4 kadın ambulans şoförü arkadaşımız eğitim görecek. Yeni kadın şoförler yetiştiriyoruz. Bundan sonraki eğitimlerde de kadınlar olacak. Kadın şoför sayısını arttıracağız” diye ekledi.

Gaziantep te ambulans şoförlerinin eğitim görüntüleri #4

“Gaziantep zor bir şehir”

Gaziantep’in hem trafiği hem de mahalleleri zor bir şehir olduğunu sözlerine ekleyen Yıldız, “Eski mahallelere girmek bayağı çok zor. Ambulansın bile giremediği sokaklar var. Ambulansın giremediği yerlere de arkadaşlarımız yürüyerek giriyorlar.

Ancak bizim arkadaşlarımız ambulansla gidilebilecek her yere ulaşıyor. Ambulans sürüş eğitimi gerçeği aratmıyor. Aslında gerçekten de daha zor. Bu eğitimin sonunda kalmak da var. Herkes eğitimi geçecek diye bir şey yok. Kalan arkadaşlar tekrardan eğitim alacaklar” dedi.

Gaziantep te ambulans şoförlerinin eğitim görüntüleri #5

Gaziantep te ambulans şoförlerinin eğitim görüntüleri #6

İlginizi Çekebilir
Yıldız futbolcuların hatırlanmayan eski takımları
Yıldız futbolcuların hatırlanmayan eski takımları
0 YORUM
Futbol
Acun Ilıcalı, hastaneden fotoğraf paylaştı
Acun Ilıcalı, hastaneden fotoğraf paylaştı
144 YORUM
Magazin
Soylu'dan teröristin DNA testini isteyen Kılıçdaroğlu'na: PKK'nın açıklamasını referans aldın
Soylu'dan teröristin DNA testini isteyen Kılıçdaroğlu'na: PKK'nın açıklamasını referans aldın
629 YORUM
Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Genel Kurul'a girince CHP ayağa kalkmadı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Genel Kurul'a girince CHP ayağa kalkmadı
1071 YORUM
Gündem
Yüksek getiri garantisi ile emeklilik hayallerinize ulaşın!
ADVERTORIAL
FxAds