Evlenmek istemeyen 17 yaşındaki genci polis kurtardı

Evlenmek istemeyen 17 yaşındaki genci polis kurtardı

17 yaşında zorla evlendirilmek istenen kız, arkadaşının ihbarıyla son anda kurtarıldı. Düğün salonuna gelen polis ekipleri, gelini ve damadı alarak polis merkezine götürdü.

Evlenmek istemeyen 17 yaşındaki genci polis kurtardı

İstanbul Sultangazi’de A.Ö. isimli 17 yaşındaki kız çocuğu, iki yıl önce aralarında dini nikah kıyılan akrabası İ.D. ile zorla evlendirilmek istendi.

ARKADAŞI İHBAR ETTİ

Evlenmek istemeyen kız, arkadaşını arayarak bu durumdan kendisini kurtarmasını istedi. Kıza yardım etmek isteyen arkadaşı, durumu polise bildirdi. Gelen ihbar üzerine harekete geçen Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, düğün salonuna gelerek beklemeye başladı.

Evlenmek istemeyen 17 yaşındaki genci polis kurtardı #1

Evlenmek istemeyen 17 yaşındaki genci polis kurtardı ViDEO

"EVLENMEK İSTEMİYORUM, OKUMAK İSTİYORUM"

Düğünde herhangi bir taşkınlık yaşanmaması için bekleyen ekipler, gelin ve damadın arabaya binmesiyle harekete geçti. Gelin arabasındaki çocuk gelin ve damat İ.D., ekipler tarafından alınarak polis merkezine götürüldü.  17 yaşındaki A.Ö.'nün, polis merkezinde verdiği ifadede, “İki yıl önce dini nikah kıyıldı, ben yurda yerleştim. Aileme evlenmek istemediğimi söyledim. Beni eve davet ettiler, düğün olmayacağını, beni evlendirmeyeceklerini söylediler. Be de inandım ama birden düğün yaptılar. Kimse bana dokunmadı. Sadece evlenmek istemiyorum, okumak istiyorum.” dediği öğrenildi.

Evlenmek istemeyen 17 yaşındaki genci polis kurtardı #2

YURDA YERLEŞTİRİLDİ

İki yıl önce dini nikahı kıyılan ve dün evlendirilmekten son anda kurtulan A.Ö.'nün, tekrardan yurda yerleştirdiği öğrenildi.

Evlenmek istemeyen 17 yaşındaki genci polis kurtardı #3