Antalyalı gezgin, eski model otomobilini karavana çevirdi

Antalyalı gezgin, eski model otomobilini karavana çevirdi

Antalya'da yaşayan Hüseyin Akkaş, karavan konseptine dönüştürdüğü 1998 model otomobilindeki yaşamı ve çıktığı seyahat turlarıyla sosyal medyada ilgi görüyor.

Antalyalı gezgin, eski model otomobilini karavana çevirdi

Konyaaltı ilçesinde yaşayan ve bir firmada satış görevlisi olarak çalışan 30 yaşındaki Hüseyin Akkaş, 18 yaşından itibaren bisikletiyle uzun süren seyahatlere başladı.

ALDIĞI ARACI KONFORLU BİR YAŞAM ALANINA ÇEVİRDİ

Gittiği gördüğü yerlerin doğasında konaklama hayali kuran Akkaş, iki yıl önce 24 bin liraya bir otomobil satın aldı. Seyahat tutkusu nedeniyle bu otomobili konforlu bir yaşam alanına çevirmek için araştırma yapan Akkaş, aracın karavan konseptinde kullanımı için akılcı çözümler geliştirdi.

Otomobilin bagajına mutfak ve buzdolabı yerleştirmeyi başaran, üst bölümüne ise çadır kurulumu yaptıran Akkaş, bu işlemler için 16 bin lira harcadı.

Çevresinde "gezgin" olarak tanınan Akkaş, otomobili adına açtığı sosyal medya hesaplarında seyahat anlarını içeren paylaşımlar yapıyor. Akkaş'ın gezi güzergahı ve konakladığı noktalar takipçilerin de ilgisini çekiyor.

Antalyalı gezgin, eski model otomobilini karavana çevirdi-Video

"GİTTİĞİM YERDE KONAKLAMA SORUNUM KALMADI"

Hüseyin Akkaş, küçük yaşlardan itibaren hayalini kurduğu Türkiye'yi gezme fikrini, 1998 model bir otomobili karavana çevirerek gerçekleştirme fırsatı bulduğunu söyledi.

Seyahat tutkusu nedeniyle direksiyonu hep yeni hayalleri için kırdığını anlatan Akkaş, karavana dönüştürdüğü aracıyla yaptığı gezilerin, koronavirüs salgını döneminde izole tatil yapma imkanı da sağladığını ifade etti.

Eski model otomobillere olan hayranlığını tutkusu olan gezginlikle birleştirmenin mutluluğu içinde olduğunu dile getiren Akkaş, sosyal medyada otomobili adına açtığı "karavankartal" hesabının ilgi gösteren kişilerce eğlenceli bulunduğunu belirtti.

Antalyalı gezgin, eski model otomobilini karavana çevirdi #1

TÜRKİYE TURUNA DA ÇIKACAK

"Paylaştığım fotoğraflı ve görüntülü yol hikayelerinin ilgi görmesi motivasyonumu attırıyor." diyen Akkaş, Antalya'nın bütün tarihi ve turistik yerlerini gezdiğini, bu sene Türkiye turuna çıkmaya hazırlandığını aktardı.

"ARABAM, AİLEDEN BİRİ GİBİ OLDU"

Akkaş, "Otomobilimle aramda görünmez bir bağ kuruldu. Aileden biri gibi oldu. Bazen arıza yapıyor ve beni üzüyor. Sinirleniyorum ama hemen gönlünü almasını da biliyorum. Arabamı gerçekten çok seviyorum. O benim kendi deyimimle iki gözümün çiçeği. Ona gözüm gibi bakıyor, her şeyiyle ilgileniyorum." diye konuştu.

EVİNİ ARACININ ÜSTÜNDE TAŞIYOR

Otomobilini "yol arkadaşı" olarak niteleyen Akkaş, evini aracının üstünde taşımanın rahatlığıyla bir yerden bir yere giderken geç kalma korkusu ya da kalacak yer bulma endişesi yaşamadığını sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilir
Azra'nın katili, cezaevinde intihar etti
Azra'nın katili, cezaevinde intihar etti
538 YORUM
3. Sayfa
Hadise ve Mehmet Dinçerler'in ayrılık sebebi ortaya çıktı
Hadise ve Mehmet Dinçerler'in ayrılık sebebi ortaya çıktı
488 YORUM
Magazin
Mansur Yavaş'tan İyi Parti'nin adaylık çağrısına olumlu yanıt
Mansur Yavaş'tan İyi Parti'nin adaylık çağrısına olumlu yanıt
935 YORUM
Gündem
Rafael Sadi: Erdoğan ile üniversitede 4 sene beraber okuduk
Rafael Sadi: Erdoğan ile üniversitede 4 sene beraber okuduk
502 YORUM
Gündem
Genç Aslı'nın yatırım stratejisi getiri garantili!
ADVERTORIAL
Btcrobo