Antalya'da tatilcilerin kirlettiğini turizmci temizledi

Antalya'da tatilcilerin kirlettiğini turizmci temizledi

Tatilcilerin çöpleri ile doğal görünümünü olumsuz etkilediği Kumluca sahillerini, bölgedeki turizmciler temizledi. Turizmciler, vatandaştan duyarlılık bekliyor.

Antalya'da tatilcilerin kirlettiğini turizmci temizledi

Antalya'nın Kumluca ilçesine bağlı bir tatil merkezinde, günübirlik tatilciler doğaya çöpleri ile zarar verdi.

Çevreye duyarsız tatilcilerin kirlettiği sahil şeridini, ellerinde çöp torbaları ile turizmciler temizledi.

TATİLCİLER ÇEVREYE DUYARSIZ

Kumluca sahillerinin doğallığıyla ön plana çıktığını belirten turizmci Azize Taşır, tatilcilerden çevreye daha duyarlı olmalarını istedi.

Plajı kullananların kendi elleriyle kirlettikleri sahile bir gün sonra tekrar gelerek denize girdiğini ve güneşlendiğini söyleyen Taşır, "O kadar kötü kullanıyorlar ki aklımız almıyor. Bizler turizmden geçimini sağlayan insanlarız. Sahildeki çöpler kirletenleri rahatsız etmiyor, ertesi gün gelip çekirdek yediği yere tekrar havlu serip denize giriyor. Biz bölge turizmcileri elimizden geldiği kadar sahili temiz tutmak için gayret ediyoruz ve tatilcilerden de duyarlı olmalarını istiyoruz." dedi.

20 KİŞİ ÇÖP TOPLADI

Yaklaşık 20 kişilik ekip hijyen önlemlerini alıp, sahildeki çöpleri poşetlere doldurdu. Sahili boydan boya dolaşarak çöpleri toplayan turizmciler, tatil için gelenlere de çevre konusunda duyarlı olmaları çağrısında bulundu.

Antalya da tatilcilerin kirlettiğini turizmci temizledi #1

Antalya da tatilcilerin kirlettiğini turizmci temizledi #2

Antalya da tatilcilerin kirlettiğini turizmci temizledi #3