Antalya’da iddiayı kaybedince aracını okey taşlarıyla kaplattı

Antalya’da iddiayı kaybedince aracını okey taşlarıyla kaplattı

11 bin okey taşıyla 11 bin liraya mal ettiği aracının test sürüşünü gerçekleştiren sürücü, “İddiaya girmiştim, ikinci elde kaybettim. Ben de sözümü tuttum” dedi.

Antalya’da iddiayı kaybedince aracını okey taşlarıyla kaplattı

Antalya'da 2017 yılında şans oyunundan 15 milyon 250 bin ikramiye kazanan otomobil aksesuarcısı Murat Tokmak, daha önce 3 bin liraya satın aldığı 1987 model otomobilin tavanını kesti ve aracın içini havuz haline getirdi.

3 bölümden oluşturduğu mini havuzla trafiğe çıkarak caddelerde dolaşan Tokmak, görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından polis tarafından araç otoparka çekildi, Tokmak ise 2 bin 500 lira ceza aldı.

TRAFİKTE MANGAL CEZAYI GETİRDİ

Olaydan bir süre sonra Tokmak, bu sefer aynı model başka bir otomobil aldı.

Yine aracın tavanını kesen Tokmak, otomobilin iç kısmında ahşaptan teras alanı oluşturdu, bagaj kısmına ise mangal monte etti.

Trafikte yeni düzenlediği aracıyla mangal yapıp ilerleyen Tokmak, yine polis engeline takıldı yine ceza yedi.

Antalya’da iddiayı kaybedince aracını okey taşlarıyla kaplattı ViDEO

KOLTUKTAN MOTOSİKLET YAPMIŞTI

Tokmak, hemen ardından ‘çılgın’ proje olarak nitelendirdiği koltuk motosiklet projesini 3 arkadaşıyla birlikte tasarladı.

İlk olarak ikinci el eşya satan bir yerden tek kişilik TV koltuğu alan Tokmak, ardından hurdacıdan çalışan bir motosikletin motorunu satın aldı.

Arkadaşlarıyla birlikte koltuğun içine motor yerleştiren Tokmak, el arabasının tekerleklerini koltuğun altına koydu.

Tokmak, direksiyon olarak bisiklet direksiyonunu tercih ederken; 4 vitesli ve 80 kilometre hıza kadar ulaşabilen koltuğun test sürüşlerini de iş yerinin önünde gerçekleştirdi.

Antalya’da iddiayı kaybedince aracını okey taşlarıyla kaplattı #1

11 BİN TAŞLA OKEYDEN ARABA

Son olarak arkadaşlarıyla okey oynarken iddiaya giren Tokmak, yenilirse bir aracını okey taşlarıyla kaplayacağının sözünü verdi.

Oyunu kaybeden Tokmak, ardından sözünü tutmak için hurdacıdan 4 bin lira karşılığında 1974 model bir otomobil aldı, pandemiden dolayı kapanan bir kıraathaneye de giderek 7 bin liraya 11 bin okey taşı ile 65 takoz aldı.

İş yeri çalışanlarıyla birlikte otomobili garaja çeken Tokmak, 1 haftalık bir çalışmanın ardından aracının dışını okey taşlarıyla tamamen kapladı, tavan kısmına da takozları yerleştirdi.

SÜRÜCÜ VE YAYALAR ŞAŞKINLIK YAŞADI

Aracının tanıtımını yapan Tokmak, iş yerinin önünde test sürüşü gerçekleştirdi.

Trafikteki diğer sürücüler ve çevredeki vatandaşlar okey taşlarıyla kaplı aracı görünce şaşkınlığını gizleyemedi, bazı vatandaşlar cep telefonuyla Tokmak ile aracının fotoğrafını çekti.

Antalya’da iddiayı kaybedince aracını okey taşlarıyla kaplattı #2

“YAPARKEN ZEVK ALDIK”

Test sürüşü sonrası açıklama yapan Murat Tokmak, “Karantina günlerinde okey oynuyorduk. Okeyde iddiaya girdik. Ben, eğer yenilirsem arabamı okeyle kaplayacağımı söyledim. Dememe kalmadı ikinci turda yenildim. Ben de sözümü yemedim. Arabayı hurdacıdan aldık, taşları da kapanan kıraathanelerden aldık. Kapandıkları için iş yapamıyorlardı. Gerçekten çok ihtiyaçları varmış. Biz de destek olmak istedik. Yapıştırıcıyla beraber kapladık aracı. 11 bin taş var üzerinde, bunun yapıştırıcı, taşı, araçla birlikte maliyeti 11 bin lirayı buldu. Zevk aldık yaparken. Türkiye’de olmayan bir şey yaptık ve gayet de güzel oldu.” dedi.

“YİNE CEZA YİYECEKSEK DE DEVLETİMİZE SAYGIMIZ SONSUZ”

Tokma, insanlardan olumlu tepkiler aldıklarını da belirterek, “İlginç bir şey gördükleri zaman, biz de gururlanıyoruz. Aracı bu sefer sadece kapladık. Kaplamak yasak değil. Sadece iş yerimin önünde taşlar düşüyor mu diye bakmak için test sürüşü yaptık. Ama yine ceza yiyeceksek de devletimize saygımız sonsuz.” diye konuştu.

Antalya’da iddiayı kaybedince aracını okey taşlarıyla kaplattı #3

Antalya’da iddiayı kaybedince aracını okey taşlarıyla kaplattı #4

Antalya’da iddiayı kaybedince aracını okey taşlarıyla kaplattı #5

Antalya’da iddiayı kaybedince aracını okey taşlarıyla kaplattı #6

İlginizi Çekebilir
Kızılcık Şerbeti dizisinde başörtüsü sahnesi
Kızılcık Şerbeti dizisinde başörtüsü sahnesi
815 YORUM
Medya
Dünya Kupası'nda çeyrek final eşleşmeleri belli oldu
Dünya Kupası'nda çeyrek final eşleşmeleri belli oldu
105 YORUM
Dünya Kupası
Mansur Yavaş: 6'lı masa isterse aday olurum
Mansur Yavaş: 6'lı masa isterse aday olurum
882 YORUM
Gündem
Öztürk Yılmaz bıçaklı saldırıya uğradı
Öztürk Yılmaz bıçaklı saldırıya uğradı
482 YORUM
3. Sayfa
Günde sadece 30 dakikanı ayırarak zengin olabilirsin!
ADVERTORIAL
CoinPro