Ankara'da 1 ay içinde ikinci kez koronaya yakalandı

Ankara'da 1 ay içinde ikinci kez koronaya yakalandı

1 ay içinde 2 kez koronaya yakalanan Çiğdem Berfin Çetinkaya, "7 günlük bir yoğun bakım sürecim oldu. Mekanik ventilatörde günde 4 defa beni izlediler. Rahat nefes alamıyordum" dedi.

Ankara'da 1 ay içinde ikinci kez koronaya yakalandı

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin koronavirüs yoğun bakımında görev yapan 23 yaşındaki hemşire Çiğdem Berfin Çetinkaya, 1 ay içinde 2 defa koronavirüse yakalandı.

Koronavirüse yakalandığı için ocak ayında yapılan aşılama çalışmalarına katılamayan Çiğdem Berfin, iyileştiğini ve aşı olmak istediğini belirtti.

Genç hemşire, yaşadığı zor günleri anlattı.

7 GÜN YOĞUN BAKIMDA TEDAVİ GÖRDÜ

Çetinkaya, hastanede çalışırken, 19 Nisan’da Covid-19'a yakalandı. Çetinkaya, hastalığı 1 hafta karantinada kalarak hafif atlattı ve işinin başına geri döndü.

Çetinkaya, yaklaşık 1 ay sonra 27 Mayıs gecesi nöbete kaldığı sırada fenalaştı.

PCR testi yaptıran ve sonucu pozitif çıkan Çiğdem Çetinkaya, yoğun bakıma alındı. 7 gün yoğun bakımda tedavi gören Çetinkaya, iş arkadaşlarının da desteği ile hastalığı yine yendi.

Çiğdem, 1 ay arayla 2 kez kez hastalığı geçirdikten sonra yeniden Covid-19 yoğun bakımındaki görevine döndü.

Ankara'da 1 ay içinde ikinci kez koronaya yakalandı VİDEO

Ankara da 1 ay içinde ikinci kez koronaya yakalandı  #1

"BAĞIŞIKLIĞIM ZAYIFLADI, HASTALIK AĞIR SEYRETTİ"

Çiğdem Berfin Çetinkaya, BioNTech aşısı yaptırmak istediği için ilk aşılamaya katılmadığını söyledi. Daha sonra hastalığa yakalandığını anlatan Çetinkaya, "Yoğun çalıştığımız dönemde bağışıklığım düştüğü için ikinci kez pozitif oldum fakat bu sefer yoğun bakımda takip edildim.

Hastalığım ağır seyretti. Kendi ekip arkadaşlarım bu sefer bana yoğun bakımda baktılar. 7 günlük bir yoğun bakım sürecim oldu. Mekanik ventilatörde günde 4 defa beni izlediler. Rahat nefes alamıyordum.

Yoğun bakımda gördüğümüz hastalar geldi aklıma. Sabah konuştuğumuz hastaları akşam kaybettiğimiz oluyordu. Bir anda kötüleşiyorlar. Covid-19 böyle bir hastalık ve ben o an kendimi sanki o halde olacakmışım gibi hissettim.

Zaten hastaneye yattığımda ilk 2 gün sürekli ağladım. Çok üzüldüm. Hiç düşünmüyordum orada yatacağımı. Daha güçlüyüm, zannediyordum ama o yatakta yatmak çok farklı." diye konuştu.

Ankara da 1 ay içinde ikinci kez koronaya yakalandı  #2

"BİR ŞEKİLDE İYİLEŞTİM"

Hemşire Çetinkaya, arkadaşları ve hocalarının desteğiyle iyileştiğini ve yeniden işine döndüğünü belirterek, "Bir şekilde iyileştim. Gün gün toparladım ve her geçen gün kendinizi iyi hissettikçe de daha da mutlu oluyorsunuz ve daha kolay iyileşiyorsunuz ama ilk yoğun bakıma girdiğimde benim için gerçekten çok kötüydü ve o hastaların yerine kendimi koyduğumda ölecekmişim gibi hissettim.

Şimdi antikorluyum ama şartlar oluştuğunda aşımı olmak istiyorum." dedi.

Ankara da 1 ay içinde ikinci kez koronaya yakalandı  #3

Ankara da 1 ay içinde ikinci kez koronaya yakalandı  #4

Ankara da 1 ay içinde ikinci kez koronaya yakalandı  #5

Ankara da 1 ay içinde ikinci kez koronaya yakalandı  #6

Ankara da 1 ay içinde ikinci kez koronaya yakalandı  #7