Ampute Futbol Milli Takımı oyuncusu azmiyle göz dolduruyor

Ampute Futbol Milli Takımı oyuncusu azmiyle göz dolduruyor

Doğuştan sağ bacağı gelişmediği ve kısa olduğu için mahallelerinde oynanan futbol maçlarında zaman zaman arkadaşları tarafından takıma alınmayan Salih Balli, şimdi milli takım için ter döküyor…

Ampute Futbol Milli Takımı oyuncusu azmiyle göz dolduruyor

Ailesiyle İstanbul'da yaşayan 17 yaşındaki Salih Balli, sağ bacağı gelişmediği ve kısa kaldığı için zor günler yaşasa da azmiyle bunun üstesinden gelmeyi bildi.

Mahallelerinde oynanan futbol maçlarında zaman zaman kadroya alınmayan Balli, bir gün futbolda başarılı olacağı günlerin hayalini kurdu.

GAYRETİ VE PERFORMANSI GÖZ DOLDURDU

Üç yıldır ampute futbolda profesyonel olarak top koşturan Balli'nin, bir yıl önce bacağı diz altından kesildi.

Bu süreçte gösterdiği azim ve kararlılıkla Ampute Futbol Milli Takımı'nda yer almayı başaran Balli, milli takımın Antalya'nın Kemer ilçesindeki kampında gayreti ve performansıyla göz doldurdu.

Ampute Futbol Milli Takımı oyuncusu azmiyle göz dolduruyor #1

HEDEFLERİNDEN HİÇ VAZGEÇMEDİ

Balli, küçük yaştan beri futbolu çok sevdiğini ancak sağ bacağının gelişmemesi nedeniyle sıkıntı yaşadığını söyledi.

Ayağındaki soruna rağmen arkadaşlarıyla mahalledeki futbol maçlarında top koşturmak istediğini aktaran Balli, "Arkadaşlarımla futbol oynamak istediğimde bana 'Sen oynayabilir misin?' diyor, bana top atmıyorlardı. Çok üzülüyordum." dedi.

Hedeflerinden hiç vazgeçmediğini, 14 yaşında profesyonel futbol hayatına atıldığını anlatan Balli, bir süre sonra acı vermeye başlayınca sağ bacağının diz altından kesildiğini, protez takıldığını dile getirdi.

Ampute Futbol Milli Takımı oyuncusu azmiyle göz dolduruyor #2

"AMPUTE TAKIMI BANA ÇOK İYİ GELDİ"

Balli, ilk dönemler ayağının kesilmesini kabullenemediğini ancak protezinin takılmasıyla daha rahat hareket etmeye başladığını belirterek, şöyle devam etti:

"Profesyonel olmasa da ayağım kesilmeden önce düşe kalka arkadaşlarımla ara sıra da olsa futbol oynuyordum. Hep bir futbol takımında oynamak hayalimdi. En başından beri kendimce antrenmanlar yapıyordum, şimdi takımdayım. Artık takımın vazgeçilmezi olmak istiyorum. Ampute takımı bana çok iyi geldi. Daha önce beni takıma almayan arkadaşlarım şimdi antrenmanı sosyal medyadan paylaştığımda 'tebrikler, bravo, arkandayız' diye mesaj atıyor. Şimdi mahallede bile aranan futbolcu oldum."

Ampute Futbol Milli Takımı oyuncusu azmiyle göz dolduruyor #3

“UZUN YILLAR OYNAYABİLECEK YETENEĞİ VAR”

Ampute Futbol Milli Takım arkadaşlarından çok şey öğrendiğini vurgulayan Balli, kendisi gibi ampute olanlarla oynamanın kendisine güç verdiğini kaydetti.

Ampute Futbol Milli Takımı Teknik Direktörü Osman Çakmak ise Salih Balli'yi, oynadığı bir maçta izlerken yetenekli olduğunu gördüğü için milli takıma davet ettiğini söyledi.

Balli'nin yetenekli bir oyuncu olduğunu ve takımla da uyumunu çok beğendiğini anlatan Çakmak, "Kendini geliştiren bir sporcu. Burada uzun yıllar oynayabilecek bir yeteneğe sahip." ifadesini kullandı.

Ampute Futbol Milli Takımı oyuncusu azmiyle göz dolduruyor #4

İlginizi Çekebilir
Almanya elenince akıllara LGBT eylemi geldi
Almanya elenince akıllara LGBT eylemi geldi
443 YORUM
Dünya Kupası
Didem Soydan, transparan elbisesiyle dikkatleri üzerine çekti
Didem Soydan, transparan elbisesiyle dikkatleri üzerine çekti
189 YORUM
Magazin
Beren Saat ve Kenan Doğulu'nun sahnede romantik anları
Beren Saat ve Kenan Doğulu'nun sahnede romantik anları
432 YORUM
Magazin
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa'da
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa'da
568 YORUM
Gündem
Bitcoin düşükken alım yaptı, kâra geçti.
ADVERTORIAL
Highfx