18 yaşındaki milli sporcu Burçak Şenman’ın büyük başarısı

18 yaşındaki milli sporcu Burçak Şenman’ın büyük başarısı

3 yaşında başladığı cimnastikte şimdiden 32 madalya ve 14 kupanın sahibi olan Burçak Şenman, çocukken çok hareketli olduğu için annesinin yönlendirmesiyle spora gönül verdiğini söylüyor.

18 yaşındaki milli sporcu Burçak Şenman’ın büyük başarısı

İzmir'de yaşayan Burçak Şenman (18), 3 yaşında başladığı cimnastik dalında 11 yaşında Milli Takım'a girmenin gururunu yaşadı.

Türkiye genelinde yarışmalarda çok sayıda ödül kazanan Şenman, 2016 yılında Fransa'da düzenlenen Aerobik Cimnastik Aquae Lex Bains Dünya Kupası'nda Milli Takım ile birincilik elde etti.

Şenman, 2019'da ise bireysel olarak Türkiye birinciliğine ulaştı.

DERSLERİNDE DE BAŞARILI

Hem ritmik hem de aerobik cimnastik yapan Şenman, Uluslararası Ritmik Cimnastik Çevrim İçi Şampiyonası'nda da birinci oldu. Günde 8 saat antrenman yapan Şenman, düzenli olarak sürdürdüğü çalışmalar sonucu spordaki başarısını derslerine de taşıdı.

Geçtiğimiz yıl İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Meslek Yüksekokulu Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Programı'nı kazanan Şenman, son olarak 26 Mart'ta düzenlenen Bakü Cimnastik Şampiyonluk Yarışması'nda birincilik elde etti.

Günde 8 saat antrenman yapan Şenman, cimnastikte uluslararası yeni başarıları hedefliyor.

18 yaşındaki milli sporcu Burçak Şenman’ın büyük başarısı  #1

“YARAMAZ OLDUĞUM İÇİN ANNEM CİMNASTİĞE YÖNLENDİRMİŞ”

Annesinin yönlendirmesi sonucu cimnastik sporu ile tanıştığını belirten Şenman, "Cimnastik sporuna 3 yaşında Manisa'da başladım. İzmir'e taşındıktan sonra daha profesyonel antrenörlerle çalışmaya başladım. İlk olarak aerobik cimnastikle başladım ve Milli Takım'a girdim. Spora annem teşvik etti. Henüz 3 yaşındayken çok yaramaz olduğum için enerjimi boşa atmayım diye beni cimnastiğe göndermiş. 11 yaşında Aerobik Cimnastik Milli Takımı'na girdim. Başarılarımı devam ettirip branşımı değiştirdim ve ritmik cimnastiğe geçtim. Günde 8 saat çalışıyorum. Cimnastik çalışmalarımı derslerimle birlikte yürütmeye alıştım, çünkü düzenli çalışıyorum, dakik bir insan olduğumu söyleyebilirim. Dünya şampiyonu olmayı çok istiyorum. 32 madalya ve 14 kupam var." dedi.

18 yaşındaki milli sporcu Burçak Şenman’ın büyük başarısı  #2

“MADALYA VE KUPALARININ BİR KISMI AĞIR HASAR ALAN EVLERİNDE KALDI”

İzmir'de geçen 30 Ekim'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde Bornova ilçesindeki evlerinin ağır hasar aldığını belirten Şenman, "Eve girebilmemiz için bize verilen yarım saat süre içerisinde tüm kupa ve madalyaları alamadım. Bize evden eşyalarımızı alabilmemiz için yarım saat verildi ve o süre içinde hepsini toparlayamadım. 11 sene Bornova'da yaşadım ve tüm antrenmanlarımı Bornova'da yapıyordum. Tüm anılarımız o evdeydi. Madalyalarım ve kupalarımın da bir kısmı evde kaldı." diye konuştu.

18 yaşındaki milli sporcu Burçak Şenman’ın büyük başarısı  #3

18 yaşındaki milli sporcu Burçak Şenman’ın büyük başarısı  #4

18 yaşındaki milli sporcu Burçak Şenman’ın büyük başarısı  #5

İlginizi Çekebilir
Almanya elenince akıllara LGBT eylemi geldi
Almanya elenince akıllara LGBT eylemi geldi
443 YORUM
Dünya Kupası
Didem Soydan, transparan elbisesiyle dikkatleri üzerine çekti
Didem Soydan, transparan elbisesiyle dikkatleri üzerine çekti
191 YORUM
Magazin
Beren Saat ve Kenan Doğulu'nun sahnede romantik anları
Beren Saat ve Kenan Doğulu'nun sahnede romantik anları
432 YORUM
Magazin
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa'da
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa'da
573 YORUM
Gündem
Ayda 32,000TL kazanmanın yolu, bu yatırım!
ADVERTORIAL
CoinPro