10 yaşındaki otizmli Yusuf'un cansız bedeni bulundu

10 yaşındaki otizmli Yusuf'un cansız bedeni bulundu

En son Uluönder Göletli Park'ta görülen Yusuf Gurubi'den acı haber geldi.

10 yaşındaki otizmli Yusuf'un cansız bedeni bulundu

Eskişehir’de iki gün önce saat 17.00 sıralarında 10 yaşındaki Yusuf Gurubi, iddialara göre annesinin elini bırakarak kaçtı.

Markete gittiği düşünülen otizmli Yusuf’tan bir daha haber alınamadı. Kayıp ihbarının ardından son görüldüğü yerler, görgü tanıkları ve güvenlik kameraları aracılığıyla tespit edildi.

KURBAĞA ADAMLAR ARAMA YAPTI

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Yusuf’un görüldüğü bölgelerde geniş çaplı arama çalışmalarına başladı. Iraklı ailenin en küçük çocuğu olan Yusuf Gurubi’nin sulama kanalına düşme ihtimali değerlendirilerek, Ankara Emniyet Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliğinde görevli ‘Kurbağa adamlar’ devreye girdi.

Dün yaklaşık 8 kilometrelik alanı tarayan ekipler, akşam karanlığı nedeniyle ilk günkü arama çalışmalarını tamamladı. AFAD, gönüllü itfaiye dalgıçları, AKUT ve DAK da arama kurtarma çalışmalarına katıldı.

Kaybolan minik Yusuf'un son görüntüleri VİDEO

CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

Bu sabah 07.30 itibarıyla tekrar arama kurtarma faaliyetlerine devam eden ekipler, kayıp ihbarından bu yana geçen 41 saatten sonra, Yeşiltepe Mahallesi Kanallar Sokak'taki sulama kanalında 10 yaşındaki Yusuf’un cansız bedenini buldu.

Dalgıç polisler ve arama kurtarma ekiplerinin yardımıyla minik Yusuf’un cansız bedeni, kanaldan çıkarılarak cenaze aracına konuldu.

10 yaşındaki otizmli Yusuf un cansız bedeni bulundu #1

"SÜRÜKLENDİĞİNİ TAHMİN ETTİK"

Arama çalışmaları hakkında konuşan Eskişehir AKUT Operasyon Sorunlusu Ercüment Kocabaş, "Kanalı arama yönüne gittik. Suyun kesilmesini biraz bekledik. Debi düştükten sonra aramalara hız verdik. Aramalar sonucunda maalesef cansız bedenine ulaştık.

Düştüğü düşünülen yerden burası yaklaşık 1.5 kilometre ve debinin yüksek olması sebebiyle buraya sürüklendiğini tahmin ettik. Maalesef buradan çıktı." ifadelerini kullandı.

10 yaşındaki otizmli Yusuf un cansız bedeni bulundu #2

10 yaşındaki otizmli Yusuf un cansız bedeni bulundu #3

10 yaşındaki otizmli Yusuf un cansız bedeni bulundu #4

10 yaşındaki otizmli Yusuf un cansız bedeni bulundu #5

10 yaşındaki otizmli Yusuf un cansız bedeni bulundu #6

10 yaşındaki otizmli Yusuf un cansız bedeni bulundu #7

10 yaşındaki otizmli Yusuf un cansız bedeni bulundu #8