Terör örgütünün kirli yüzü bir kez daha ortaya çıktı

PKK terör örgütünden kaçarak güvenlik güçlerine teslim alan şahsın ifadelerinde, PKK'nın dini konularda baskı yaptığı ortaya çıktı.

Ensonhaber.com
İHA
15.05.2019 19:04

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin azim ve kararlılıkla yürüttüğü başarılı harekâtlar neticesinde gizlendikleri deliklerden çıkamayan bölücü terör örgütü PKK/YPG/PYD’nin çirkin yüzü, bölücü terör örgütünden kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan A.C.’nin ifadelerinde bir kez daha ortaya çıktı.

Bölücü hainler tarafından ailesinin tehdit edildiğini ve kendisinin zorla Irak kuzeyindeki barınma alanlarına götürüldüğünü anlatan A.C.’nin, bölücü terör örgütünün buradaki sözde eğitim faaliyetleri ile ilgili çarpıcı bilgiler verdiği öğrenildi.

"DİN DÜŞMANI PKK/YPG"

Teslim olan teröristin ifadesinde, "Kürtlerin asıl dininin Zerdüştlük olduğu, Allah’ın olmadığı, dünyanın bir rastgeldi üzerine oluştuğu ve İslam inancının terk edilmesi gerektiği konularında kendilerine sözde eğitim adı altında baskı yapıldığını" söylediği, güvenlik kaynaklarından öğrenildi.

Tüm bu baskı ve zorlamalara rağmen inancından vazgeçmeyen teröristlerin aşağılandığını ifade eden A.C., dini değerler ve ibadetlerle alay edildiğini, bu davranışlara karşı çıkanların ajan muamelesi gördüğünü, bölücü terör örgütünün Ramazan ayında inancından vazgeçmeyenler üzerinde baskıyı daha da arttırdığını ifade etti.