Yerli silah ve teçhizatlar, Mehmetçik'in sınır nöbetinde kabiliyetini artırdı

Yerli silah ve teçhizatlar, Mehmetçik'in sınır nöbetinde kabiliyetini artırdı

TSK'nın İran sınır hattında kullandığı yerli üretim silah ve teçhizat, Mehmetçik'in zorlu coğrafyada güvenliğini ve hareket kabiliyetini artırıyor.

Yerli silah ve teçhizatlar, Mehmetçik'in sınır nöbetinde kabiliyetini artırdı

Türkiye-İran sınırının Iğdır-Ağrı bölümünde "vatan nöbeti" tutan "hudut kartalları", başta terörle mücadele olmak üzere düzensiz göçmen girişleri ve kaçakçılığın önlenmesi amacıyla Türkiye'de üretilen son teknolojik silah ve teçhizatı aktif olarak kullanıyor.

GECE GÜNDÜZ VATAN NÖBETİ

Teknolojinin tüm imkanlarından yararlanarak yağmur, çamur, kar, kış demeden zor arazi ve iklim koşullarına rağmen Türkiye'nin İran sınırını koruyan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensupları, mevzilerinde elleri tetikte gece gündüz vatan nöbetini kararlılıkla sürdürüyor.

Yerli silah ve teçhizatlar, Mehmetçik'in sınır nöbetinde kabiliyetini artırdı - Video

Yerli silah ve teçhizatlar, Mehmetçik in sınır nöbetinde kabiliyetini artırdı #1

TERÖRİSTLER, KAÇAKÇILAR VE GÖÇMENLERE GEÇİT YOK

İran sınırında görev yapan komandolar ile TSK'nın diğer birimlerinde görevli Mehmetçik, başta teröristler olmak üzere uyuşturucu, kaçak sigara, eşya, mazot geçişleri ile düzensiz göçmenlerin de yer aldığı her türlü izinsiz geçişlere engel oluyor.

Yerli silah ve teçhizatlar, Mehmetçik in sınır nöbetinde kabiliyetini artırdı #2

YERLİ SİLAH VE TEÇHİZAT, MEHMETÇİK'İN EMRİNDE

Teröristleri bulup etkisiz hale getirmek maksadıyla keşif, gözetleme, pusu, dinleme ve istihbarata dayalı nokta operasyonları icra eden komandolar, yerli ve milli imkanlarla Türk mühendislerce geliştirilen silah ve teçhizatı görevlerinde aktif olarak kullanıyor.

Sınır kulelerinde, sorumluluk bölgelerini korumak için 7 gün 24 saat dürbünle gözetleme yapan Mehmetçik, ülkenin bölünmez bütünlüğü için kulaklarını komutanlarından gelecek emirden ayırmadan, "Vatan ve millet uğruna seve seve can vermeye hazırım komutanım." diyerek görevlerini icra ediyor.

Verdikleri "Hudut Tekmili" ile düşmana korku salan hudut kartalları, gözlerini sınır hattından bir an olsun ayırmıyor.

Yerli silah ve teçhizatlar, Mehmetçik in sınır nöbetinde kabiliyetini artırdı #3

MAĞARA VE TÜNELLERİ TESPİT EDEN SENSÖR

Sınır hattından Türkiye'ye mağara ve tünel gibi yollardan girmeye çalışan teröristler ve kaçakçılar gibi dış unsurlara karşı güvenlik duvarı boyunca sürekli tarama yapan Mehmetçik, burada da yazılımı ve donanımı tamamen yerli imkanlarla üretilen yer altı görüntüleme cihazını kullanıyor.

Vatan nöbetinde teknolojinin imkanlarından en geniş şekilde yararlanan Mehmetçik, bu cihazın yanı sıra termal ve manyetik sensörler sayesinde olası mağara ve tünelleri tespit edebiliyor.

Yerli silah ve teçhizatlar, Mehmetçik in sınır nöbetinde kabiliyetini artırdı #4

"VURAN" VE "KİRPİ", HUDUT KARTALLARI'NIN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ

"Hudut Kartalları"nın sınır hattındaki en büyük destekçilerinden yerli zırhlı personel taşıyıcı "Vuran" ve "Kirpi 2", Mehmetçik'in bölgede emniyetli ve süratli şekilde devriye atmasına büyük kolaylık sağlıyor.

ASELSAN DONANIMLARI SINIRDA

Zırhlı araçlarda bulunan ve ASELSAN tarafından üretilen yüksek teknolojiye sahip silah sistemleri ve termal kameralar da sınır hattında etkin şekilde kullanılıyor.

Yerli silah ve teçhizatlar, Mehmetçik in sınır nöbetinde kabiliyetini artırdı #5

MEHMETÇİK'İN GÖZÜ KULAĞI "GÖZCÜ"

TSK'nın gözü ve kulağı olan milli üretim insansız hava aracı "Gözcü" de Ağrı ve Iğdır'ın İran sırında, alan taramasının emniyetli ve hızlı şekilde gerçekleştirmesini sağlıyor.

İnsansız hava aracı, keşif ve gözlemin yanı sıra otonom uçuşuyla taşıdığı mühimmatı hedefe gönderip belirlenen bir mesafede patlatma özelliğine de sahip. Milli İHA Gözcü, Türkiye'nin İran sınırında teröristler ve kaçakçılara göz açtırmıyor.

Yerli silah ve teçhizatlar, Mehmetçik in sınır nöbetinde kabiliyetini artırdı #6

İlginizi Çekebilir
BİM İcra Kurulu Üyesi Aykaç eleştirilere yanıt verdi
BİM İcra Kurulu Üyesi Aykaç eleştirilere yanıt verdi
1037 YORUM
Gündem
Yunan televizyonunda renkli hava durumu anonsu
Yunan televizyonunda renkli hava durumu anonsu
153 YORUM
Dünya
Ayda 32,000TL kazanmanın yolu, bu yatırım!
ADVERTORIAL
CoinPro
"Gelsin İcardi bildiği gibi"
0 YORUM
Medya
Fransızlardan yolu kapatan iklim aktivistlerine müdahale
Fransızlardan yolu kapatan iklim aktivistlerine müdahale
142 YORUM
Dünya