Elon Musk: Mars'a gidecek insanların bir kısmı ölecek

Elon Musk: Mars'a gidecek insanların bir kısmı ölecek

Geçtiğimiz günlerde bir röportaj veren Elon Musk, Mars'a ilk gidecek insanların bazı bilinmezlikler nedeniyle ölebileceğini söyledi.

Elon Musk: Mars'a gidecek insanların bir kısmı ölecek

NASA ve SpaceX, önümüzdeki yıllarda önce Ay'a ardından da Mars'a insan göndermek istiyor.

Şu anda Starship roketleriyle çeşitli testler gerçekleştiren SpaceX, test uçuşlarına çok yakında başlayacak. Peki Mars'a insan göndermek ne kadar güvenli?

Her ne kadar günümüzde birçok Mars görevi gerçekleşse de hala bu gezegen hakkında çok az şey biliyoruz. Bu nedenle oraya gidecek ilk insanlar pek de şanslı olmayabilir.

"İLK GİDECEKLERDEN BAZILARI ÖLECEK"

Mars'a insanlı yolculuğun 2025 ya da 2026 yıllarında gerçekleştirileceğini söyleyen SpaceX kurucusu Elon Musk, Mars'a gönderilecek insanların bir bölümünün yolculuk sırasında öleceğini söyledi.

Musk, Mars'a ulaşmanın çok uzun bir yolculuk olacağını, bu yolculukta neler yaşanacağının bilinmediğini, radyasyonun ve yolculuk sırasında yaşanacak ruhsal sorunların ölümlere yol açabileceğini belirtti.

elon musk mars

Görevlerde kayıplar verilebileceğini belirten Musk, ne olursa olsun bu görevlerin gerçekleştirilebilmesi için insana ihtiyaç olduğunu söylüyor.

Dünya'daki canlıların yaşamını bir şekilde devam ettirmek gerektiğini söyleyen Musk'a göre SpaceX, bunu gerçekleştirme noktasında en önemli görevlerden birini üstlenecek.

Musk'a göre gelecekte Dünya büyük bir felakete sürüklenecek ve herkesin üzerine düşeni yaparak bu sona hazırlanması gerekecek.

SpaceX kurucusu, geçtiğimiz yıl eylül ayında Mars'a koloni kurmak üzere gitmeye gönüllü olacaklara seslenerek, "Ölme ihtimaliniz yüksek." demişti.