Apple, iPhone üretimini Hindistan'a kaydırabilir

Apple, iPhone üretimini Hindistan'a kaydırabilir

Apple, üretiminde Çin ağırlığını azaltma planları kapsamında, iPhone üretiminin bir bölümünü Hindistan'da gerçekleştirebilir.

Apple, iPhone üretimini Hindistan'a kaydırabilir

Çin'de ortaya çıkan koronavirüs nedeniyle oldukça zor durumda kalan Apple, üretimi durdurmak zorunda kalmış ve mağazalarını kapatmıştı.

Apple, üretiminde Çin ağırlığını azaltma planları kapsamında, iPhone üretiminin bir bölümünü Hindistan'a kaydırmayı planlıyor.

Hindistan merkezli yayın grubu Economic Times'da geçtiğimiz pazartesi günü yayınlanan habere göre, Apple'ın üst düzey yöneticileri bir süredir Hindistan hükümetinden yetkililer ile görüşme halinde.

iphone

YÜZDE 20'LİK ÜRETİM HİNDİSTAN'A KAYDIRILABİLİR

Görüşmede, iPhone üretiminin yüzde 20'lik bir bölümünün önümüzdeki beş yıl içinde Hindistan'a kaydırılması konusu ele alınıyor. Bu üretimin 40 milyar dolarlık bir hacim yaratacağı da gelen haberler arasında..

Konuyla ilgili bilgi veren Hindistan hükümetinden bir yetkili, "Bizim beklentimiz, Apple'ın büyük çoğunluğu ihraç edilecek olan toplam 40 milyar dolarlık akıllı telefon üretimini Hindistan'a kaydırması yönünde." dedi.

Buna göre, Apple'ın Çin'deki tedarikçileri Foxconn ve Wistron'un üretim bağlantılı teşvik sistemiyle yaptığına benzer üretim birimlerini, Hindistan'da açarak işletmesi bekleniyor.

APPLE

Instagram: @eshteknoloji