24 Mayıs Salı koronavirüs vaka sayısı kaç oldu, kaç kişi öldü?

24 Mayıs Salı koronavirüs vaka sayısı kaç oldu, kaç kişi öldü?

Koronavirüs vakalarında son durum, vatandaşların merak konuları arasında. Peki bugünkü tablo açıklandı mı, kaç kişi öldü? İşte 24 Mayıs 2022 Salı koronavirüs ile mücadelede son rakamlar...

Yeni haftada vatandaşların gündeminde günlük koronavirüs rakamları yer almaya devam ediyor.

Aşıların etkisiyle salgın kontrol altında görülebilse de etkisini sürdürüyor. Özellikle sıcak günlerin gelmesiyle birlikte vakaların ne durumda olduğu merak konusu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, günlük vaka sayısının binin altına düştüğünü söyleyerek toplu taşımada da maske kullanımının serbest olacağı sinyalini verdi.

Peki, bugünkü koronavirüs vaka sayısı açıklandı mı? İşte 24 Mayıs Salı 2022 koronavirüs vaka ve ölüm sayısı...

24 Mayıs koronavirüs vaka ve vefat sayısı kaç?

Sağlık Bakanlığı, Günlük Koronavirüs Tablosu'nu "covid19.saglik.gov.tr" adresinden paylaştı.

Buna göre, son 24 saatte 136 bin 332 Kovid-19 testi yapıldı, 1304 kişinin testi pozitif çıktı, 6 kişi yaşamını yitirdi, iyileşenlerin sayısı ise 1184 oldu. Türkiye'de bugüne kadar uygulanan aşı miktarı 147 milyon 697 bin 10 doza yükseldi. 18 yaş üstünde en az iki doz aşı yaptıranların oranının en yüksek olduğu 10 il, Osmaniye, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Manisa ve Zonguldak oldu. En az iki doz aşı uygulananların oranının en düşük olduğu iller ise Şanlıurfa, Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ olarak sıralandı.

24 Mayıs Salı koronavirüs vaka sayısı kaç oldu, kaç kişi öldü? #1

Bu haber yoruma kapalıdır.