Cumhurbaşkanı Erdoğan G20 Liderler Zirvesi için İtalya'ya gidecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan G20 Liderler Zirvesi için İtalya'ya gidecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30-31 Ekim'de G20 Liderler Zirvesi'ne katılmak için İtalya'ya, COP26 konferansı için de 1-2 Kasım tarihlerinde İngiltere'ye gidecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Avrupa temasları başlıyor.

Erdoğan, 30-31 Ekim'de G20 Liderler Zirvesi için İtalya'ya, Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 26'ncı Taraflar Konferansı (COP26) için de 1-2 Kasım'da Birleşik Krallık'a gidecek.

KORONAVİRÜS VE MÜLTECİ KRİZİ GÖRÜŞÜLECEK

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, G20 Roma Zirvesi’ndeki görüşmelerde, liderlerin, koronavirüs salgını gölgesinde yaşanan ekonomik toparlanma, küresel ekonomi ve sağlık alanındaki gelişmeler, iklim değişliği, çevre, sürdürülebilir kalkınma ile mülteci krizi gibi konular ile G20’nin bu konular özelinde oynayabileceği rollere dair görüş alışverişinde bulunmaları öngörülüyor.

KONFERANSTA 1 KASIM'DA KONUŞACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Zirvesi'nin ardından Glasgow'da katılacağı 26'ncı Taraflar Konferansı Dünya Liderler Zirvesi’nin ilk günü olan 1 Kasım’da hitaplarını gerçekleştirecek.

Erdoğan'ın anılan zirveler kapsamında, katılımcı bazı ülkelerin devlet ve hükümet başkanlarıyla ikili görüşmeler yapması da öngörülüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan G20 Liderler Zirvesi için İtalya ya gidecek #1