Toyota RAV4 en yüksek güvenlik puanını aldı

Toyota RAV4 en yüksek güvenlik puanını aldı

Japonya'daki gerçek trafik kazalarını kriter alan JNCAP, üstün güvenlik performansına sahip Toyota RAV4 modeline en yüksek puanı verdi.

Toyota RAV4 en yüksek güvenlik puanını aldı

Japonya Araç Değerlendirme Programı JNCAP, çeşitli güvenlik tehditlerine karşı performans için yeni otomobil tasarımlarını değerlendiriyor.

EN YÜKSEK PUANI TOYOTA RAV4 ALDI

Toyota'nın açıklamasına göre, test metotlarını ve değerlendirme standartlarını her yıl daha da zorlaştıran ve Japonya'daki gerçek trafik kazalarını kriter alan JNCAP, üstün güvenlik performansına sahip Toyota RAV4 modeline en yüksek puanı verdi.

JNCAP, her yıl yükselttiği çarpışma güvenliği kriterlerini bir kez daha revize ederek yaşlanan nüfusun sürüş kondisyonlarını testlere daha iyi yansıtmaya ve insan vücuduna daha yakın özelliklere sahip mankenleri testlere adapte etmeye başladı.

toyota

JNCAP, önleyici güvenlik performansı değerlendirmesine geçen yıl, gece sokak lambaları altında yayaları algılayan otomatik fren sistemlerini de eklemişti.

Bu yıl ise standartları zorlaştırmak adına, araştırmalara göre yoldaki yaya ölümlerinin önemli bir bölümünün gece gerçekleştiği gerçeğine dayanarak ışıklandırma olmayan bölgelerdeki yaya algılayan otomatik fren sistemlerini de testlere ekledi.

TESTLERİ BAŞARIYLA GEÇTİ

Gece sürüş koşullarında yayaları algılayan ön çarpışma önleyici sisteme sahip Toyota Safety Sense sayesinde yüksek güvenlik standartlarına sahip RAV4, bu yeni kriterlerden 5 yıldız alarak JNCAP'ın değerlendirmesinde en iyi dereceyi elde etti.

TOYOTA

Trafik kazalarında ölümler yıldan yıla azalsa da Toyota, sıfır ölümlü kaza hedefiyle Toyota Safety Sense'yi, bağlantılı teknolojilerini ve otonom sürüşü her açıdan geliştirmeye devam ederek trafik kazalarını azaltıyor.