Ford, Volkswagen ile Kocaeli'de ortak araç üretimine ilişkin açıklama yaptı

Ford, Volkswagen ile Kocaeli'de ortak araç üretimine ilişkin açıklama yaptı

Ford ve Volkswagen'in 800 milyon euroluk yatırımla Kocaeli'de fabrika kuracaklarına dair çıkan haberlere, şirketten yalanlama geldi.

Ford, Volkswagen ile Kocaeli'de ortak araç üretimine ilişkin açıklama yaptı

Dün basında yer alan bazı haberlerde, Volkswagen ve Ford'un, Kocaeli'ye 800 milyon euroluk bir yatırım ile üretim tesisi kuracağı bilgisine yer verilmişti.

Haberin bir anda gündem oluşturmasından sonra bir açıklama yapan Ford, çıkan haberleri yalanladı.

HENÜZ SOMUT KARAR YOK

Ford Otosan tarafından yapılan açıklamada, Ford Motor Company ve Volkswagen AG'nin Türkiye'de ortak ticari araç üretim lokasyonuna ilişkin görüşmelerin sürdüğü ve henüz bir somut karar alınmadığı bildirildi.

Ford Otosan'dan yapılan yazılı açıklamada, "Global Ford Motor Company ve Volkswagen AG arasında 2018 yılından bu yana devam eden iş birliği planları kapsamında 1 tonluk orta ticari araç ortak üretim lokasyonuna ilişkin görüşmelerin halen devam ettiği bilinmektedir.

Aynı zamanda, söz konusu yatırım projesi hakkında Şirketimiz ile Ford Motor Company arasında da görüşmeler devam etmekte olup, henüz konuya ilişkin olarak somut bir karar alınmamıştır." ifadeleri kullanıldı.

ford volkswagen

"HABERLER GERÇEĞİ YANSITMIYOR"

Bu kapsamda, söz konusu haberlerde yatırım hakkında yer verilen detay bilgilerin de gerçeği yansıtamadığı belirtilen açıklamada, "Habere kaynak gösterilen Kocaeli Sanayi Odası, haberde bahsedilen içerikte resmi ya da gayri resmi bir açıklamaları olmadığını da kamuoyu ile paylaşmıştır.

Görüşmelerin sonuçlanarak konuyla ilgili yönetim kurulu kararı alınması halinde Sermaye Piyasası Kurulu’nun Özel Durumlar Tebliği’ne uygun olarak gerekli açıklamalar yapılacaktır." ifadeleri kullanıldı.