Halis Serbest, Bergen'in filminin çekilmesine itiraz etti

Halis Serbest, Bergen'in filminin çekilmesine itiraz etti

Şarkıcı Bergen'e kıskançlık nedeniyle önce kezzap atıp yüzünü yakan, ardından da yaşamına son veren Halis Serbest, yapımcılığını Mine Şengöz'ün yaptığı sinema filminin çekilmesine itiraz etti.

Halis Serbest, Bergen'in filminin çekilmesine itiraz etti

Halis Serbest, önce yüzüne kezzap atıp sonra da öldürdüğü eşi Bergen'in filminin gündeme gelmesiyle birlikte filmin senaryı ve belgesel kitabının yazarı Ayça Öztorun'a magazinkolik sites için konuştu.

''BENİM İZNİM OLMADAN KİMSE BU FİLMİ ÇEKEMEZ''

'Bergen' filmini çekmeye hazırlanan yapımcı Mine Şengöz’e seslenen Serbest, “Bu filmi çekmek için kime sorup kimden izin aldılar? Benim iznim olmadan kimse bu filmi çekemez” dedi.

Hayat hikâyesini sadece Ayça Öztorun’a anlatan Serbest, filmi de onun çekmesine izin verdiğini belirtti.

Ayça Öztorun da Bergen filmi için şu sıralar yönetmenlerle görüşme aşamasında olduğunu ifade etti.

Halis Serbest, Bergen in filminin çekilmesine itiraz etti #1

''KARŞILIKLI ACILAR ÇEKTİK''

Halis Serbest geçmişte yaşanılan olayların bedelini sadece Bergen ve kendisinin ödemediğini, ailelerin de ödediğini, bundan sonra bu ağır bedelin çocuklarının sırtına yüklenmesine müsaade etmeyeceğini söyledi:

“Bu zamana kadar evliliğim ve çirkin sonucunun nedenini kimseyle konuşmadım. Karşılıklı acılar çektik. Kimse bilmez evin içinde neler yaşandığını. Bu nedenle filmcilere sesleniyorum; yalan yanlış bilgilerle ve ajitasyonla süsleyeceğiniz filmden vazgeçin. Siz kimden icazet aldınız? Rahmetli Belgin, Bergen olmadan evvel neredeydiniz? Bergen’in ve benim yaşadığım sancılı ilişkiye bu filmi çekmek isteyen Mine Şengöz şahit mi olmuş? Ben mahkemede hâkim ve savcı tarafından sorgulandım ve cezamı çektim. Bu nedenle kimse beni sorgulayamaz. Kafanıza göre yazdığınız filmle toplum nezdinde kimseyi alaşağı edemeyeceksiniz.”

Halis Serbest, Bergen in filminin çekilmesine itiraz etti #2

Halis Serbest, Bergen in filminin çekilmesine itiraz etti #3

Halis Serbest, Bergen in filminin çekilmesine itiraz etti #4