Gülben Ergen Kızılay'a kan bağışladı

Gülben Ergen Kızılay'a kan bağışladı

Sanatçı Gülben Ergen, Çapa'daki Kızılay Kan Merkezi'ne giderek kan verdi.

Gülben Ergen Kızılay'a kan bağışladı

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, yurt genelinde kan stokunun kritik seviyenin altına düştüğünü duyurarak, kan bağışı çağrısında bulunmuştu.

Bu çağrıya destek vermek isteyen sanatçı Gülben Ergen, Çapa'da bulunan Kızılay Kan Merkezi'ne giderek kan bağışında bulundu.

Ergen, Kan Merkezi'ne girişte kan vermeye gelen vatandaşlarla sohbet etti ve herkesi kan bağışı yapmaya davet etti.

Gülben Ergen Kızılay'da kan bağışladı

Gülben Ergen Kızılay a kan bağışladı #1

"KİMİN NE ZAMAN KANA İHTİYACI OLACAK BELLİ OLMAZ"

Kızılay Kan Merkezi girişinde açıklamalarda bulunan Gülben Ergen, uyarıların dinlenmesi halinde hiçbir sorun yaşanmayacağını belirterek şunları söyledi:

“Biz iyiyiz ama herkes iyiyim diyemiyor, iyi olmayanlar da var. Kızılay'da kan bağışı gerçekten çok önemli, hepimiz canımızın derdiyle uğraşıyoruz evet, herkesin başka telaşları var, anlıyorum evet ama kan bağışı çok önemli, kimin ne zaman kan bağışına ihtiyacı olacak belli değil. En yakınımızın ihtiyacı olduğu zaman sosyal medyada duyurmayı biliyoruz. Şurada şuna ihtiyaç var acil hastaneye gidin demeyi biliyoruz ama ilk direğimiz Kızılay. Gördünüz beraber girdik, pırıl pırıl bir ortam, eldivenimi verdiler, maskem takılıydı, eğer maskem olmasaydı doktor hanımın elinde maske vardı. Buradaki hiçbir insandan benim canım kıymetli değil. Hepimizin canı eşit derecede kıymetli."

Gülben Ergen Kızılay a kan bağışladı #2

"YETER Kİ UYARILARI DİNLEYELİM"

"Bu çok önemli, tabii ki eve gidince duşumu yapacağım, ellerimi yıkayacağım ama kendimi iyi hissederek uyuyacağım, kan verdim diye. Bunu defalarca yapacağım, neden bu zamana kadar yapmamışım bilmiyorum. Kızılay'a hepimizin ihtiyacı var, kan bağışlarına. Bakın sosyal mesafe için sürekli uyarıyorlar. Biz uyarıları dinlediğimiz takdirde hiçbir sorun olmayacak. Yeter ki uyarıları dinleyelim."

Gülben Ergen Kızılay a kan bağışladı #3

Gülben Ergen Kızılay a kan bağışladı #4