Doğa Rutkay: İki ayrı kafam varmış gibi yaşıyorum

Doğa Rutkay: İki ayrı kafam varmış gibi yaşıyorum

Ünlü oyuncu Doğa Rutkay, ikiz bebeklerini nasıl büyüttüğünü anlattı.

Doğa Rutkay: İki ayrı kafam varmış gibi yaşıyorum

Ünlü oyuncu Doğa Rutkay, 2014 yılında Kerimcan Kamal'la evlenmiş; geçtiğimiz temmuz ayında da ikiz bebekleri Rutkay Kerim ve Piraye'yi dünyaya getirmişti. Doğa Rutkay, ikizleri Rutkay ve Piraye’yi hayata nasıl hazırladığını anlattı.

İşte Doğa Rutkay'ın açıklamalarından satır başları...

"İkizler çok farklı, bir bedende iki ayrı kafanız varmış gibi yaşıyorsunuz. Benim hayatım son 10 aydır böyle geçiyor. Bazen bazı şeyleri defalarca kez düşünmek zorunda kalıyorum. Ama yaptığım en belirgin şey ikisinin farklı kişi olduğunu asla unutmuyorum.

"FARKLILAR"

Bu cinslerinden kaynaklanan bir şey değil ikiz kızım ya da ikiz oğlum da olsaydı aynı şekilde ilerlerdim. Çünkü onlar farklı iki insanlar… Dolasıyla onları kesinlikle bir giydirmiyorum, aynı oyunları oynamaya ya da aynı renkleri sevmeye zorlamıyorum. Piraye bir birey, Rutkay ayrı birey. Aynı şeyleri sevmeleri yapmalarını istemiyorum.

"AYRI AYRI İLGİLENİYORUM"

İkisini de ayrı ayrı hayata hazırlarken birinin erkek diğerinin kız çocuğu olduğunu unutmuyorum. Şu anda bile ikiz olmalarına rağmen aralarında çok çok fark var. Birinin sevdiğini diğeri sevmiyor, biri uyuyorsa diğeri de uyusun diye uğraşmıyorum. İkisiyle de ayrı ayrı ilgileniyorum.

"ÇAKTIRMADAN YAPIYORUM"

Birbirleri ile kurdukları ilişkiye dikkat ediyorum. Paylaşımcı olmalarına özen gösteriyorum. Ama bunları yaparken de çaktırmadan yapıyorum, bir şeyi dayatmak gibi değil de yön vermek gibi…

"BASKI YOK"

Baskı yapmıyorum, özgür bırakıyorum. Engelleri aşmayı öğretiyorum. Doğanın bütün duygularını hissedebilecekleri şekilde, köydeki bebekler gibi büyütmeye çalışıyorum”

Doğa Rutkay: İki ayrı kafam varmış gibi yaşıyorum #1