73. Emmy Ödülleri'nde adaylar belli oldu

73. Emmy Ödülleri'nde adaylar belli oldu

Televizyon endüstrisinin en büyük ödüllerinden biri olan Emmy ödülleri için 2021 yılının adayları belli oldu.

19 Eylül’de sahiplerini bulacak olan 73. Emmy Ödülleri’nin aday listesi ABD’li aktör Ron Cephas Jones ve kızı Jasmine Cephas Jones’ın sunuculuğu ile Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nin YouTube kanalından canlı yayınla açıklandı.

Televizyon Akademisi Başkanı ve CEO’su Frank Scherma canlı yayında yaptığı açıklamada, "Bu yıl, televizyonun çok kuşaklı aileleri, en sevdikleri programların ortak sevgisinde bir araya getiren olağanüstü bir yıl oldu" ifadesini kullanarak, televizyonu yücelten ve yeniden tanımlayan olağanüstü programları ve yetenekleri takdir ettiğini belirtti.

DRAMA DALI

2021’de Emmy Ödüllerindeki kategorilerde aday olanların tam listesi Emmy’nin resmi internet sitesinde de yayınlandı.

Emmy’de ödül almaya hak kazanan başlıca adaylıklar arasında, En İyi Drama kategorisinde, "The Cown, "The Boys", "Bridgerton", "The Hand maids tale", "Lovecraft Country", “The Mandalorian”, “Pose” ve “This Is Us” yer aldı.

73. Emmy Ödülleri nde adaylar belli oldu #1

The Mandalorian

KOMEDİ

En İyi Komedi de ise, "Black-ish", "Cobra Kai","Emily in Paris", “Hacks”, “The Flight Attendant”, “The Kominsky Method”, “Pen15” ve “Ted Lasso” bulunuyor.

73. Emmy Ödülleri nde adaylar belli oldu #2

Emily in Paris

EN İYİ ERKEK OYUNCU ADAYLARI

Komedi dalında En İyi Erkek Oyuncu adaylarında, “Black-ish” ile Anthony Anderson, “The Kominsky Method” ile Michael Douglas, “Shameless” ile William H. Macy, “Ted Lasso” ile Jason Sudeikis, ve “Kenan” ile Kenan Thompson yer aldı.

Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu adaylarında “The Crown” ile Josh O’Connor, “Pose” ile Billy Porter, “This Is Us” ile Sterling K. Brown, “Bridgerton” ile Rege-Jean Page, “Lovecraft Country” ile Jonathan Major, “Perry Mason” ile Matthew Rhys yer aldı.

73. Emmy Ödülleri nde adaylar belli oldu #3

Michael Douglas

EN İYİ KADIN OYUNCU ADAYLARI

Komedi dalında En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde adaylar, "Shrill" ile Aidy Bryant, “The Flight Attendant” ile Kaley Cuoco, “Hacks” ile Jean Smart, “Mom” ile Allison Janney, “Black-ish” ile Tracee Ellis Ross oldu.

Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu adaylarının “In Treatment” ile Uzo Aduba, “The Crown” ile Olivia Colman, “The Handmaid’s Tale” ile Elisabeth Moss, “Pose” ile MJ Rodriguez ve “Lovecraft Country” ile Jurnee Smollett`in olduğu açıklandı.

73. Emmy Ödülleri nde adaylar belli oldu #4

Olivia Colman

TALK SHOW ADAYLARI

En İyi Talk Show programlarında ise, “Conan”, “The Daily Show with Trevor Noah”, “Jimmy Kimmel Live!”, “Last Week Tonight with John Oliver” ve “The Late Show with Stephen Colbert”ın yer aldığı belirtildi.

73. Emmy Ödülleri nde adaylar belli oldu #5

Jimmy Kimmel

EN ÇOK ADAY HBO MAX'TEN

Emmy Ödüllerinde yayıncılar arasında 130 adaylıkla HBO Max’ın en fazla adaylığa sahip olduğu, ardından ise 129 adaylıkla Netflix’in bulunduğu belirtilirken, yayıncılar arasında Disney Plus ise 71 adaylık sağladı.

73. Emmy Ödülleri nde adaylar belli oldu #6

İlginizi Çekebilir
Mersin'de polisevine silahlı saldırı
Mersin'de polisevine silahlı saldırı
544 YORUM
İç Haber
Amed Spor-Bursaspor maçı sonrası olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı
Amed Spor-Bursaspor maçı sonrası olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı
884 YORUM
3. Sayfa
ORC'nin eylül ayı genel seçim anketi
ORC'nin eylül ayı genel seçim anketi
833 YORUM
Gündem
35 yaş üstü emeklilik hayal edin!
ADVERTORIAL
FxAds
Arda Turan'ın puro keyfi
Arda Turan'ın puro keyfi
174 YORUM
Futbol