Katarlılar, Belhanda için İstanbul'a geldi

Katarlılar, Belhanda için İstanbul'a geldi

Galatasaray'ın bu sezon sonunda satmayı düşündüğü Younes Belhanda'nın menajeri Fatih İlek, Faslı futbolcu için bir Katar ekibinin İstanbul'da olduğunu açıkladı.

Katarlılar, Belhanda için İstanbul'a geldi

Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik anlamda zor günlerden geçen Galatasaray, yeni sezona yapacağı transferler için kaynak arayışındaydı.

Bu doğrultuda Faslı yıldız Belhanda'yı satmayı düşünen sarı-kırmızılılara, Katar'dan müjde geldi. 30 yaşındaki futbolcunun menajeri Fatih İlek, Al Duhail ve Al Rayyan ekiplerinin ciddi olarak ilgilendiğini söyledi.

''BİRKAÇ GÜN İÇİNDE RESMİ TEKLİF GELECEK''

Radyospor'da konuşan Fatih İlek, "Şu an Belhanda için resmi bir teklif yok, ancak son aşamaya geldik. Katarlılar şu anda İstanbul'da ve teklifin son halini hazırlıyorlar. Birkaç gün içerisinde resmi teklif gelecek. Birlikte hareket edebilirsek Belhanda'yı oraya götüreceğiz. Kulüpler şu anda yüksek maliyetli oyuncuları elden çıkarmak istiyor. Şu anda transferde son düzlüğe girdik. Teklif öncelikle kulübe ulaşmalı.'' ifadelerini kullandı.

Katarlılar, Belhanda için İstanbul a geldi #1

''KULÜPLERDEN BİRİ İSTANBUL'DA''

Fatih İlek, Belhanda için  bir Katar kulübünün şu anda İstanbul'da olduğunu söylerken, "Teklif kulübe ulaştıktan sonra kulüplerin isimlerini açıklayacağım. Al Duhail ve Al Rayyan kulüplerinin Belhanda'ya büyük bir ilgisi var. Bu iki kulüpten bir tanesi şu anda İstanbul'da. Bu iş 2 gün içerisinde sonuçlanacaktır." dedi.

''GALATASARAY 5 MİLYON EURO İSTİYOR''

Galatasaray'ın yaklaşık olarak 5 milyon euroluk bir beklentisi olduğunu ifade eden İlek, "O yaştaki her furbolcunun yapacağı son bir sözleşmesi vardır. Burada oyuncu tercihini akıldan yana kullanacaktır. İstanbul'dan ayrılmak kimse istemez, ancak şartlar oluştuktan sonra bu gerçekleşecektir. Burada önemli olan Galatasaray'ı ikna etmek. Galatasaray'ın 5 milyon euroya yakın bir beklentisi var. Galatasaray'ın burada bir yatırımı söz konusu. Belli bir beklenti olması çok doğal. Galatasaray'ın kabul edeceği bir teklif çıkartmaya çalışıyorum. Galatasaray'ın hayır diyemeyeceği bir teklif olacak." şeklinde konuştu.

Katarlılar, Belhanda için İstanbul a geldi #2