Beşiktaş'ta hedef önce hoca, sonra transferler

Beşiktaş'ta hedef önce hoca, sonra transferler

Beşiktaş’ta hem Sergen Yalçın’ın sözleşme konusu hem de iç ve dış transfer imzaları netleşiyor. Başkan Ahmet Nur Çebi, Türkiye-Galler maçı sonrası çalışmaları hızlandırıyor.

Beşiktaş'ta hedef önce hoca, sonra transferler

Lig ve kupa şampiyonu Beşiktaş’ta artık yeni sezon için çalışmalar resmen hız kazanıyor.

Başkan Ahmet Nur Çebi, EURO 2020’de bugünkü Türkiye-Galler maçı sonrası düğmeye basarak çalışmaları somutlaştıracak.

Türkiye-Galler maçını tribünde izlemek için Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye giden siyah-beyazlı kulübün başkanı, İstanbul’a döner dönmez önce Sergen Yalçın’ın sözleşme konusunu ardından da iç ve dış transferi çözmek için kolları sıvayacak.

Beşiktaş ta hedef önce hoca, sonra transferler #1

ÖNCE SERGEN YALÇIN’LA SÖZLEŞME İMZALANACAK

Teknik direktör Sergen Yalçın ile Başkan Ahmet Nur Çebi bir araya gelerek, artık sözleşmenin son detaylarını masaya yatıracak. Yalçın’ın kontrat imzalamasının ardından hem iç ve dış transfere yoğunlaşılacak.

Beşiktaş ta hedef önce hoca, sonra transferler #2

İLK HEDEF GHEZZAL

Buradaki ilk hedef Rachid Ghezzal olacak. Geçen sezonki çifte kupalı şampiyonlukta 18 asistiyle yıldızlaşan Cezayirli futbolcunun takımda kalabilmesi için uğraş verilecek.

Bonservisi Leicester City’de olan 29 yaşındaki Ghezzal, Beşiktaş’ta devam etmek istiyor. Ancak Leicester City’nin de ikna edilmesi gerekiyor.

Bu konuda da çalışmalar olacak. Sergen Yalçın’ın da raporuyla dış transfer perdesi açılacak ve forvet başta olmak üzere eksik bölgelere hamleler için çalışmalar artacak.

Beşiktaş ta hedef önce hoca, sonra transferler #3

ROSIER KALMAK İSTİYOR

Siyah-beyazlılarda bir diğer beklenen isim Valentin Rosier olacak. Portekiz kulübü Sporting Lizbon’la görüşmeler halinde olan Beşiktaş, Rosier’yi takımda tutmak istiyor.

Beşiktaş ile lig ve kupa zaferleri yaşayan ve etkili bir performans çizen Rosier de kalmaktan yana duruyor. 24 yaşındaki sağ bekin en az bir sezon daha siyah-beyazlı formayı giymesi için görüşmeler aynı yoğunlukta sürüyor. Artık güzel haberlerin gelmesi isteniyor.

Beşiktaş ta hedef önce hoca, sonra transferler #4

GHEZZAL İLE ROSIER ASİST KRALLARI

Şampiyonluk ve kupa zaferinde büyük katkı veren Ghezzal ile Rosier, özellikle asist konusunda yıldızlaşmıştı. Ghezzal lig ve kupada 18 yaparken, Rosier de 7 asiste imza atmıştı.

Sağ kanatta genelde arkalı önlü oynayan ikili, toplamda 25 asistle dikkat çekti. Süper Lig ’de asist kralı olan Ghezzal, 8 de gol kaydetti. Tek başına 25 gole direkt etki eden Ghezzal, 35 maçta 2 bin 697 dakika süre aldı.

Rosier de 37 resmi maçta 3 gol 7 asistle oynadı, 3 bin 316 dakika sahada kaldı.

Beşiktaş ta hedef önce hoca, sonra transferler #5