Beşiktaş'ta Diego Costa olmazsa hedef Borja

Beşiktaş'ta Diego Costa olmazsa hedef Borja

Beşiktaş yönetimi, Diego Costa transferi çıkmaza girince Palmeiras’ta forma giyen Kolombiya Milli Takımı’nın golcüsü Miguel Borja’ya yöneldi.

Beşiktaş'ta Diego Costa olmazsa hedef Borja

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ve Futbol Şube Sorumlusu Emre Kocadağ, teknik direktör Sergen Yalçın’ın ısrarla forvete takviye istemesi üzerine çalışmalarını hızlandırdı.

Beşiktaş ta Diego Costa olmazsa hedef Borja #1

B PLANI BORJA

Siyah-beyazlılar, uzun süredir gündemlerinde olan ve yoğun mesai harcadıkları Diego Costa’nın imza parası istemesi sonrası B planını devreye sokarak, Kolombiya Milli Takımı’nın golcüsü Miguel Borja’yı takibe aldı.

Yönetim, Palmeiras’ta oynayan ve ismi Fenerbahçe ile de anılan bu oyununun menajeri ile temasa geçerek fiyat konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Beşiktaş ta Diego Costa olmazsa hedef Borja #2

BONSERVİS FAZLA GELDİ

Bonservisi 3 milyon euro olan Borja’nın menajeri, oyuncu için de yıllık 1.8 milyon euro talep etti. Beşiktaşlı yöneticiler ise bonservis bedelini fazla bulduklarını belirterek, düşünmek için bir hafta süre istedi.

Milli takım ile 19 maça çıkan ve 5 gol atan Borja; kulüp kariyerinde Deportivo Cali, Cortulua, La Equidad, Livorno, Olimpo, Santa Fe, Atletico Nacional ve Junior formaları da giydi. Brezilya Ligi’nde 2021’de 12 maçta 6 gole imza attı.

Beşiktaş ta Diego Costa olmazsa hedef Borja #3