Genç yıldız Ansu Fati, Şampiyonlar Ligi'nde tarihe geçti

Genç yıldız Ansu Fati, Şampiyonlar Ligi'nde tarihe geçti

Barcelona'nın 17 yaşındaki genç yeteneği Ansu Fati, İnter maçında kaydettiği galibiyet golüyle, Devler Ligi'nde gol atan en genç oyuncu oldu.

Genç yıldız Ansu Fati, Şampiyonlar Ligi'nde tarihe geçti

Inter deplasmanında Barcelona'nın 2. golünü atan Ansu Fati, 17 yaş 40 gün ile Şampiyonlar Ligi tarihinin en genç golcüsü oldu.

BONSERVİSİ ŞİMDİDEN 170 MİLYON EURO

Barcelona Kulübü, Ansu Fati'nin önceden 100 milyon euro olan tek taraflı serbest kalma bedelinin, 170 milyon euroya çıkarmıştı.

Genç yıldız Ansu Fati, Şampiyonlar Ligi nde tarihe geçti #1

İLK PROFESYONEL SÖZLEŞMESİ 400 MİLYON EURO OLACAK

Barcelona, genç futbolcusunun reşit olarak ilk profesyonel sözleşmesini imzaladığında bu bedelin 400 milyon euroya çıkarılacağını da kaydetmişti.

Fati'nin sözleşmesinin daha önceden olduğu gibi 30 Haziran 2022 tarihine kadar geçerli olduğunu aktaran Katalan kulübü, ancak buna iki yıllık uzatma opsiyonu eklendiğini de duyurmuştu.

Bu sezon Barcelona formasıyla 9 lig maçına çıkan Fati, 2 gol attı.

Genç yıldız Ansu Fati, Şampiyonlar Ligi nde tarihe geçti #2

DEVLER LİGİ'NDE FORMA GİYEN EN GENÇ OYUNCU

UEFA Şampiyonlar Ligi grup elemelerinde 17 Eylül tarihinde Borussia Dortmund ile karşılaşan Barcelona'da sahaya çıkan Fati, bu turnuvada forma giyen en genç futbolcu olarak tarihe geçmişti.

Gine Bissau doğumlu Ansu Fati, İspanya Milli Takımı'nda forma giyebilmesi için eylül ayında hızlı gelişen bir süreçle İspanyol vatandaşı yapılmıştı.

Genç yıldız Ansu Fati, Şampiyonlar Ligi nde tarihe geçti #3