Schumacher’in doktorları: Mucize olmayacağı belliydi

Schumacher’in doktorları: Mucize olmayacağı belliydi

6 yıldır bitkisel hayatta olan Formula 1’in efsane ismi Michael Schumacher'le ilgili konuşan doktorlar, kök hücre tedavisinin işe yaramadığını açıkladı.

Schumacher’in doktorları: Mucize olmayacağı belliydi

Michael Schumacher’in sağlık durumunu yakından takip eden iki doktor, Formula 1’in efsane isminin son durumuyla ilgili açıklama yaptı.

Alman eski pilotun son olarak Paris’te kök hücre tedavisi olduğu belirtilmiş ancak tedaviyle ilgili detaylar su yüzüne çıkmamıştı.

"MUCİZE GERÇEKLEŞMEYECEĞİ BELLİYDİ"

Formula 1’in efsane pilotunun Fransa başkentinde girdiği operasyonu doğrulayan doktor Phillipe Menasche “Schumacher kök hücre tedavisine girdi. Ancak bu tedavinin en başından beri bir mucize gerçekleşmeyeceği belliydi” diye konuştu.

Schumacher’in doktorları: Mucize olmayacağı belliydi #1

Yıldız ismin kayak kazası geçirdiği 2013 yılından beri tedavi sürecini yakından takip eden bir diğer uzman hekim Jean-Francois Payen ise gerçekleştirilen tedavinin zaman çizelgesine ait detayı paylaşarak şu ifadeleri kullandı:

"Schumacher’in rejenerasyon periyodu için 1 ila 3 yıllık yapılmış bir plan var. Hala, ara sıra onu ziyaret ediyorum, aile ile de görüşüp, sağlığıyla ilgili gördüğüm gelişmeleri kendilerine aktarıyorum."

Schumacher’in hayranlarından sabırlı olmalarını da isteyen doktor Payen “Eşi Corinna sürecin zorluğunu ve önünde uzun bir yol olduğunu biliyor, sıradışı bir irade sergiliyor. Kocasının daha iyi duruma gelmesi için ne olursa yapıyor” dedi.

BAŞINI KAYAYA ÇARPMIŞTI

29 Aralık 2013'te Fransa Alpleri’nde kayak yaparken başını kayaya çarpmasının ardından komaya giren, sonrasında komadan çıkmasına karşın bir tür bitkisel hayatta yaşamını sürdürdüğü düşünülen Michael Schumacher, ailesi tarafından kamuoyundan gizlenmeye devam ediyor.

Schumacher’in doktorları: Mucize olmayacağı belliydi #2