Genç halterci Gamze Karakol Avrupa şampiyonu

Genç halterci Gamze Karakol Avrupa şampiyonu

Gençler Avrupa Halter Şampiyonası’nda 49 kiloda milli sporcu Gamze Karakol altın madalya kazandı.

Genç halterci Gamze Karakol Avrupa şampiyonu

Türkiye Halter Federasyonundan yapılan açıklamada, Romanya'nın Bükreş şehrinde yapılan şampiyonada, Gamze Karakol'un koparmada 72 kiloyla bronz, silkmede 92 kiloyla altın, toplamda ise 164 kiloluk derecesiyle altın madalya kazanarak Avrupa şampiyonluğu elde ettiği belirtildi.

Genç halterci Gamze Karakol Avrupa şampiyonu #1

MEHMETÇİK'E SELAM YOLLADI

İstiklal Marşı'nı okuttuğu için çok mutlu olduğunu aktaran Gamze Karakol'un, Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar'la beraber Barış Pınarı Harekatı'na katılan Mehmetçik'e asker selamıyla destek verdiği kaydedildi.

Genç halterci Gamze Karakol Avrupa şampiyonu #2

ERKEKLER KATEGORİSİ

Öte yandan erkekler gençler kategorisinde 61 kiloda Ramazan Kara'nın, koparmada 119 kilo ile altın, silkmede 144 kilo ile bronz, toplamda ise 263 kiloluk derecesiyle Avrupa ikincisi olduğu ifade edildi. Aynı kiloda yarışan Doğan Dönen'in ise koparmada 117 kilo ile bronz, silkmede 145 kilo ile gümüş, toplamda ise 262 kilo ile Avrupa üçüncülüğünü elde ettiği bildirildi.

Genç halterci Gamze Karakol Avrupa şampiyonu #3

TÜRKİYE 12 MADALYA TOPLADI

Alınan sonuçlarla şampiyonada Türk sporcuların madalya sayısının 4'ü altın, 2'si gümüş ve 6'sı bronz olmak üzere 12'ye ulaştığı aktarıldı.

Genç halterci Gamze Karakol Avrupa şampiyonu #4

Genç halterci Gamze Karakol Avrupa şampiyonu #5

Genç halterci Gamze Karakol Avrupa şampiyonu #6

Genç halterci Gamze Karakol Avrupa şampiyonu #7