A Milli Takımımız, gruptan nasıl çıkar

A Milli Takımımız, gruptan nasıl çıkar

Norveç ile 1-1 berabere kalan A Milli Takımımız 2. olma şansını elinin tersiyle iterken gruptan çıkma ihtimalimiz de Hollanda ve Norveç'in puan kaybetmesine bağlı. İşte detaylar...

A Milli Takımımız, gruptan nasıl çıkar

2022 Dünya Kupası'na katılım için büyük önem arz eden maçta Norveç'le berabere kalan Milliler, son üç maça kala 12 puanla üçüncü sırada yer aldı. 16 puanı bulunan lider Hollanda'nın 4 puan gerisinde yer alan Milliler, ikincilik mücadelesi verdiği Norveç'in 2 puan gerisinde kaldı.

A Milli Takımımız, gruptan nasıl çıkar #1

HOLLANDA TEK GOLLE KAZANDI

Grubun lideri Hollanda, Letonya deplasmanında zorlanmasına karşın sahadan 1 puanla ayrılarak zirvedeki yerini korudu ve rakipleriyle puan farkını açtı.

KARADAĞ YAKLAŞTI

Son maçlardaki çıkışıyla dikkat çeken Karadağ ise Cebelitarık'ı deplasmanda 3-0 devirerek puanını 11'e yükseltti.

A Milli Takımımız, gruptan nasıl çıkar #2

LİDER BAŞLAMIŞTIK AMA...

Gruba Hollanda ve Norveç galibiyetleriyle başlayan A Milli Takım, son 7 maçta yalnızca 1 galibiyet alabildi. EURO 2020'de üç maçı da kazanamayan Milliler, gruptaki son 4 karşılaşmada ise sadece Cebelitarık'ı mağlup etti. Bu sonuçla birlikte 2022 Dünya Kupası bileti de zora girmiş oldu.

A Milli Takımımız, gruptan nasıl çıkar #3

MİLLİ TAKIM, GRUPTAN NASIL ÇIKAR?

Milliler, kalan 3 maçı da kazanması halinde lider olabilmek için Hollanda'nın en az 4, Norveç'in 2 puan kaybetmesini bekleyecek.

Play-off turu için de grubu ikinci sırada bitirmesi gereken Kuntz'un öğrencileri için Norveç'in 3 puan bırakması yeterli olacak. Solbakken'in ekibinin 2 puan kaybetmesi halinde averajlara bakılacak.

TÜRKİYE'NİN KALAN MAÇLARI

A Milli Takımımız, gruptan nasıl çıkar #4

HOLLANDA'NIN KALAN MAÇLARI

A Milli Takımımız, gruptan nasıl çıkar #5

NORVEÇ'İN KALAN MAÇLARI

A Milli Takımımız, gruptan nasıl çıkar #6