Galatasaray’ın yeni başkanı Burak Elmas kimdir

Galatasaray’ın yeni başkanı Burak Elmas kimdir

Galatasaray’ın 38.Başkanı Burak Elmas kimdir? Galatasaray taraftarı tarafından merak edilen Burak Elmas’ın takımdaki kariyeri 1997’de PAF takımı sorumlusu olarak başladı.

Galatasaray’ın yeni başkanı Burak Elmas kimdir

Galatasaray'da kıran kırana geçen başkanlık seçiminde sonuç belli oldu ve Burak Elmas, 1541 oy alarak sarı-kırmızılı kulübün 38. başkanı oldu.

Fatih Terim'le çalışmak istediğini aday olduğunu açıkladığı ilk günden beri vurgulayan, ilk 100 gün projesiyle tüm branşları ve kulübü tekrar ayağa kaldırmak isteyen Galatasaray Başkanı Burak Elmas'ın kariyeri Galatasaray taraftarı tarafından merak konusu oldu.

3 DÖNEM YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ YAPTI

1997 yılında, 23 yaşındayken Galatasaray PAF takımı sorumlusu olarak alan Burak Elmas, 1998, 2000 ve 2002 yıllarında 3 dönem yönetim kurulu üyeliği yaptı.

1974’te İstanbul doğumlu olan Burak Elmas, Avusturya Lisesi’ndeki öğrenimini tamamladıktan sonra University of Denver’da Finans ve Pazarlama eğitimi almıştır. Burak Elmas, iş hayatına Türkiye’nin en büyük bağımsız hızlı tüketim ürünleri distribütörlerinden birinde başlamıştır. Aile şirketlerinde ve uluslararası birçok ortak girişimde yönetici pozisyonunda rol aldıktan sonra İngiltere merkezli uluslararası bir lojistik şirketi kurmuştur.

Galatasaray’ın yeni başkanı Burak Elmas kimdir #1

2008 yılından itibaren Godiva Investment şirketinde CEO görevini ifa eden ve grup yönetim kuruluna bağlı çalışan Burak Elmas, aynı zamanda gıda ürünleri imalatında en büyük Türk işletmelerinden biri olan Yıldız Grup'ta da Yönetim Kurulu üyeliği yapmış, görev süresince önemli stratejik pozisyonlar üstlenmiştir.

Çalışma hayatı boyunca uluslararası birçok ortak girişimde görev aldığı şirketleri en üst pozisyonlarda temsil eden Elmas, bu dönem süresince Japonya, İngiltere, Amerika ve Çin Halk Cumhuriyeti gibi çeşitli ülkelerde görev yapmış ve 2020 yılında tüm görevlerinden ayrılmıştır.

Galatasaray’ın yeni başkanı Burak Elmas kimdir #2

GALATASARAY’DAKİ İLK GÖREVİNİ 1997 YILINDA YAPTI

Halen İngiltere ve Türkiye’de üç uluslararası şirkette yatırımcı ortak ve bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Galatasaray Spor Kulübü’ndeki ilk görevini 1997 yılında, 23 yaşındayken Galatasaray PAF takımı sorumlusu olarak alan Burak Elmas, 1998, 2000 ve 2002 yıllarında 3 dönem yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.

Galatasaray’ın yeni başkanı Burak Elmas kimdir #3

PROFESYONEL FUTBOL TAKIMININ YÖNETİMİNDEN SORUMLUYKEN, TAKIM İLK KEZ UEFA VE SÜPER KUPA’YI KAZANDI

Profesyonel futbol takımının yönetiminden sorumluyken, Türk futbol tarihinde Galatasaray ilk kez UEFA ve Süper Kupa’yı kazanmıştır. Burak Elmas 2018 yılında da Galatasaray Sportif AŞ'de görev almıştır. Evli ve iki çocuk babası olan Burak Elmas İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Galatasaray’ın yeni başkanı Burak Elmas kimdir #4