beIN Sports'tan açıklama: Maçlar başlayana kadar para yok

beIN Sports'tan açıklama: Maçlar başlayana kadar para yok

Yayıncı kuruluş, 2019/20 sezonunun nasıl tamamlanacağına ilişkin koşullar netleşir netleşmez yeni ödeme takviminin belli olacağını, ancak bu tarihe kadar ödeme yapılmayacağını açıkladı.

beIN Sports'tan açıklama: Maçlar başlayana kadar para yok

Süper Lig ve 1. Lig'in yayıncı kuruluşu beIN Sports, yayın hakkı ödemelerinin erteleme sürecinde yapılmaması ile ilgili bir açıklama yayınladı.

İddia edildiği üzere sözleşme çerçevesinde ödemelerin eksik yapılması söz konusu olmadığının altını çizen kurum, ''Digiturk’ün sezon başından beri yaptığı ödemeler oynanmış olan tüm karşılaşmaları kapsamaktadır. Türk futboluna olan bağlılığımız her şekilde devam edecek ve 2019/20 sezonunun nasıl tamamlanacağına ilişkin koşullar netleşir netleşmez, yeni ödeme takvimi de belli olacaktır.'' ifadelerine yer verdi.

''TÜRK FUTBOLUNA OLAN BAĞLILIĞIMIZ DEVAM EDECEK''

Digiturk tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Kulüpler Birliği'nin bu zorlu dönemde taraftarlara ve Türk futbol ekosisteminin tüm paydaşlarına yönelik dayanışma çağrısını memnuniyetle karşılıyoruz.
Bu bağlamda Digiturk, dünya genelinde bazı yayıncılar naklen yayın lisans anlaşmalarını feshetmeye karar verirken bu tür bir adım atmamış, sadece ödemelerini geçici bir süre için dondurmuştur. İddia edildiği üzere sözleşme çerçevesinde ödemelerin eksik yapılması söz konusu olmadığı gibi, Digiturk’ün sezon başından beri yaptığı ödemeler oynanmış olan tüm karşılaşmaları kapsamaktadır. Türk futboluna olan bağlılığımız her şekilde devam edecek ve 2019/20 sezonunun nasıl tamamlanacağına ilişkin koşullar netleşir netleşmez, yeni ödeme takvimi de belli olacaktır.

''ÜYELERE ÇOK ÇEŞİTLİ İMKANLAR SUNULMUŞTUR''

Abonelerimizle olan dayanışmanın bir göstergesi olarak, özellikle Süper Lig karşılaşmalarına ara verilmesi nedeniyle ortaya çıkan operasyonel zorluklara rağmen Digiturk; spor ve eğlence kanallarının yayınlarına devam etmesini sağlamak için büyük çaba harcamaktadır. Bu süreçte abonelerini öncelikleri arasında birinci sıraya koyarak onlara, spor paketi üyeliğini dondurma hakkı, daha fazla eğlence içeriğine ve beIN CONNECT’e ücretsiz erişim gibi çok çeşitli imkanlar sunmuştur.

''ÖDEMELERİN OYNANMIŞ KARŞILAŞMALARA GÖRE YAPILMASI DA TFF İLE GÖRÜŞÜLMÜŞ BİR ANLAŞMADIR''

Digiturk'ün naklen yayın lisans sözleşmesine ilişkin unsurları kulüplerle veya Kulüpler Birliği ile doğrudan görüşmek gibi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bununla beraber, ödemelerin oynanmış olan karşılaşmalara göre yapılması da Digiturk ile TFF arasında görüşülmüş bir konudur. 

Medya üzerinden dolaylı iletişim yerine Digiturk, tüm sorularını yanıtlamak üzere Kulüpler Birliği ile her zaman görüşmeye açıktır.''

beIN Sports tan açıklama: Maçlar başlayana kadar para yok #1