Süper Lig'de maçlar seyircisiz devam edecek

Süper Lig'de maçlar seyircisiz devam edecek

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, liglerin nisan ayının sonuna kadar seyircisiz oynanmaya devam edeceğini açıkladı.

Süper Lig'de maçlar seyircisiz devam edecek

UEFA’nın, koronavirüs nedeniyle 55 üye federasyonuyla acil olarak yaptığı telekonferans toplantı gerçekleşti. UEFA,  koronavirüs  nedeniyle 2020 Avrupa Şampiyonası'nı 2021 yazına erteledi.

2021 yılına erteleen EURO 2020, 11 Haziran-11 Temmuz tarihleri arasında oynanacak.

NİSAN AYINA KADAR DEVAM

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), seyircisiz oynanması kararlaştırılan Türkiye futbolu için erteleme konusundaki kararını da bu toplantı sonrası değerlendirdi. TFF Başkanı Nihat Özdemir, liglerin nisan ayının sonuna kadar seyircisiz oynanmaya devam edeceğini açıkladı.

Süper Lig'de maçlar seyircisiz devam edecek VİDEO

"ALINMIŞ KARAR DEVAM EDECEK"

Lig maçlarının oynanıp oynanmayacağı hakkında konuşan Özdemir: "Şu anda alınmış karar neyse o karar aynen devam etmektedir. Şu anda alınan karar gereğince maçlar seyircisiz olarak devam edecek." dedi ve ekledi:
"Dünyada ve Türkiye'de hareketli günler geçiriyoruz. Başımızda, aklı başında olan ve çok iyi planlama yapan bir Sağlık Bakanımız var. Aldığımız her karar, danışıklı olarak alınıyor. Bunlar, Türkiyemizi ilgilendiren kararlardır. Bizim için her şeyden önce Türkiye var."