Sumudica: Büyük bir takımı çalıştırırsam şampiyon yaparım

Sumudica: Büyük bir takımı çalıştırırsam şampiyon yaparım

Cumartesi günü sahasında Fenerbahçe'yi ağırlayacak olan Gaziantep'te teknik direktör Sumudica, hem maç hakkında konuştu hem de büyük takımları çalıştırma hedefinden bahsetti.

Sumudica: Büyük bir takımı çalıştırırsam şampiyon yaparım

Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Direktörü Sumudica, TRT Spor'a konuştu.

Rumen teknik adam, "Fenerbahçe'ye saygım var ama rakibim ailemden biri olsa bile ben sahaya kazanmak için çıkarım." diyerek cumartesi günü oynanacak karşılaşma öncesi iddialı sözler sarf etti.

Sumudica'nın sözleri şu şekilde:

"1 PUAN ŞAMPİYON YAPAR"

"Oyuncularımın kaybetmemesini istiyorum ve onlara bunu aşılamak istiyorum. Türkiye'de sevmediğim ve alışık olmadığım bir nokta var; galiba takımlar ve yönetimler için 1 puan değersiz! Çünkü 3 puan ile 1 puan arasında ciddi prim farkı var. 1 puan sizi şampiyon yapar, 1 puan sizi küme düşürür. Bu 1 puanlar bizim işimize çok yarayacak."

Sumudica: Büyük bir takımı çalıştırırsam şampiyon yaparım #1

"EN AZ 4 TÜRK İLE OYNUYORUM"

"Gaziantep FK'da çok fazla yerli oyuncu var, Türk futbolcuna saygım var ve bu yüzden Türk oynatıyorum. 14 yabancı kuralı var ama bu hakkımı kullanmak zorunda değilim. Ben her maç en az 4 Türk ile oynuyorum, bu Türk futbolcusuna saygımdandır. 14 yabancı TFF'nin kuralı ama kimse buna mecbur değil. Türkiye'ye iyi yabancılar da geliyor."

"KAZANMAK İÇİN SAHAYA ÇIKACAĞIZ"

"Fenerbahçe maçı zor olacak. Geçen hafta Yeni Malatyaspor'a kaybettiler ve galibiyet için gelecekler. Biz de evimizde 1 senedir kaybetmiyoruz. En son Fenerbahçe'ye kaybetmiştik. Bu kez daha hazırlıklı olacağız. Fenerbahçe'ye saygım var ama rakibim ailemden biri olsa bile ben sahaya kazanmak için çıkarım."

Başarılı teknik adam, 'Fenerbahçe'yi analiz ettiniz mi?' sorusuna ise "Her şey bu dosyada hazır.“ cevabını verdi.

Sumudica: Büyük bir takımı çalıştırırsam şampiyon yaparım #2

"FENERBAHÇE'NİN BAŞINDA BEN OLSAM 3-5-2'YLE OYNAMAM"

"Sistemim hakkında fazla detaylara girmek istemiyorum. Dünyada birçok kulüp ve milli takım 3-5-2 oynuyor. 3-5-2'ye hayranlığım yok ama elimdeki oyuncular bu sisteme uygun. Inter de 3-5-2 oynuyor. Fenerbahçe'nin başında olsaydım, 3-5-2'yi seçmezdim. İnsanlar, sadece 3-5-2 ile oynadığımı düşünmesin. Çalıştığım birçok takımda farklı sistemlerle oynadım. Şu an takımım 3-5-2'ye uygun. Herkes sistemimin defansif olduğunu söylüyorum ama son 19 maçta gol attık. Son 21 maçta da sadece Galatasaray deplasmanında kaybettik."

Sumudica: Büyük bir takımı çalıştırırsam şampiyon yaparım #3

"PARACI BİR TEKNİK ADAM DEĞİLİM"

"Sözleşme pazarlıkları çok zor olacak. Türkiye'de yüreğimle çalışıyorum ve Türkiye'yi gerçekten çok seviyorum. Başakşehir maçında ülkemin vatandaşı yanlış bir harekette bulundu, ben doğruyu savundum ve Başakşehir'in haklı olduğunu söyledim. Türkiye benim ikinci ülkem, belki Gaziantep FK'da son senem. Neler olacağını göreceğiz. Bu şehir yüreğimde kalacak. Bakacağız, göreceğiz. İyi performansa aç bir insanım, bu takımı iyi şekilde götürmek istiyorum. Yönetimle projelerimiz, kafamız uyuşursa devam ederim. Sürekli paracı bir teknik adam olduğum söyleniyor; eğer paracı bir adam olsaydım; şu an Türkiye'de değil, Körfez ülkelerinden birinde olurdum."

"İSTERLERSE GÖRÜŞÜRÜM"

"Türkiye'deki tek yabancı hocayım. Yaklaşık iki senedir Gaziantep FK'da görev yapıyorum. Gelecek haftalarda başkan ve ikinci başkan, benimle yeni sözleşme için konuşmaya gelirse duruma bakarız."

Sumudica: Büyük bir takımı çalıştırırsam şampiyon yaparım #4

"TÜRKİYE'NİN BANA İHTİYACI VAR"

"Yaptığım hatalar olabilir, kabul ediyorum. Antrenmana ya da sahaya çıkınca değişiyorum. Yaptığım hareketler doğru olmayabilir ama iki sene önce Arabistan'da çalışırken, Arap Şampiyonlar Ligi'nde Türk hakemler de vardı. O maçlardan birini Cüneyt Çakır yönetti, orada hiçbir hakemden ceza almadım. Burada sürekli cezalandırılıyorum. Artık hakemler, benimle konuşmuyor bile, direk kart çıkarıyorlar. Herkesin gözünde çılgın hoca imajım var ama ben bunu kabul etmeyeceğim, yedek kulübesinde oturmayacağım! Türkiye'nin Sumudica'ya, Sumudica'nın da Türkiye'ye ihtiyacı var."

"BÜTÜN ÇALIŞANLARA ÖDEME YAPTIM"

"Maçtan önce futbolculara bir sözüm vardı, kendi cebimden bir prim ödeyecektim. Yönetimle alakalı değil, ben söz vermiştim ve ödemeyi yaptım. Futbolcularım, bana bir şaka yaptı ve ben de onlara para işaretiyle cevap verdim. Sadece oyunculara değil, bütün kulüp çalışanlarına bu ödemeyi yaptım. Burada bir aile var, bu aile ortamında kimse öksüz kalamam. Başkanlıkta gözüm yok, yanlış anlaşılmasın."

"BÜYÜK TAKIM ÇALIŞTIRIRSAM, KESİNLİKLE ŞAMPİYON YAPARIM"

"3-5 sene sonra İstanbul'dan teklif gelirse, neden kabul etmeyeyim? Herkesin büyük bir takım hayali vardır. Ancak tekrar söylüyorum, büyük takım çalıştırırsam, kesinlikle şampiyonluğa ulaşabiliriz."

İlginizi Çekebilir
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa'da
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa'da
620 YORUM
Gündem
Tatlıses: Bize Cumhurbaşkanımız yeter gerisi te go ti çi go ti
Tatlıses: Bize Cumhurbaşkanımız yeter gerisi te go ti çi go ti
508 YORUM
Gündem
Jeremy Rifkin CHP programına ABD'den bağlandı
Jeremy Rifkin CHP programına ABD'den bağlandı
1243 YORUM
Gündem
2022 FIFA Dünya Kupası'nda son 16 turu eşleşmeleri
2022 FIFA Dünya Kupası'nda son 16 turu eşleşmeleri
99 YORUM
Dünya Kupası
Günde 10 dk. ayırarak günlük 300 dolar kazanıyor!
ADVERTORIAL
CryptoTrader