Serdal Adalı'nın seçim kozu Samet Aybaba

Serdal Adalı'nın seçim kozu Samet Aybaba

Beşiktaş'ta başkanlığa adaylığını açıklamaya hazırlanan Serdal Adalı, kötü bir performans sergileyen Abdullah Avcı'nın yerine Samet Aybaba'yı göreve getirecek.

Serdal Adalı'nın seçim kozu Samet Aybaba

Süper Lig'de ve Avrupa'da son derece kötü grafik çizen Beşiktaş'ta, Abdullah Avcı'nın geleceği yüksek sesle tartışılıyor. Son olarak Wolverhampton maçında tribünler deneyimli teknik adamı istifaya davet etti.

Serdal Adalı nın seçim kozu Samet Aybaba #1

AVCI'NIN YERİNE AYBABA

Abdullah Avcı mücadele sonrası görevinin başında olduğunu ifade etse de, 15 gün sonra yapılacak seçimin ardından gelecek olan yeni başkanın 56 yaşındaki hocayla yola devam edip etmeyeceği merak konusu.

Türkiye gazetesinin haberine göre, başkanlık için en büyük adaylardan biri olan Serdal Adalı, seçilmesi durumunda Samet Aybaba'yı göreve getirmeyi düşünüyor.

Eski başkanlardan Yıldırım Demirören'in de desteğini alan Adalı, 2012-2013 sezonundaki feda döneminde başarılı bir tablo ortaya koyan Aybaba'ya güveniyor.

Serdal Adalı nın seçim kozu Samet Aybaba #2

Ancak Adalı'yı düşündüren durum Abdullah Avcı'nın tazminatı. Yıllık 12 milyon lira kazanan Avcı, kovulması durumunda 3 yıllık kontrat bedeli olarak 36 milyon TL alacak.