Ruiz, Beşiktaş ile yollarını ayırdı

Ruiz, Beşiktaş ile yollarını ayırdı

Bir süredir alacaklarını tahsil edemediği konuşulan Victor Ruiz, Beşiktaş ile olan sözleşmesini tek taraflı olarak feshetti. Siyah-beyazlı yönetimin ise konuyu FIFA'ya taşıyacağı öğrenildi.

Ruiz, Beşiktaş ile yollarını ayırdı

Ekonomik olarak zor günler geçiren Beşiktaş'ta Victor Ruiz krizi yaşanıyor.

Mart, nisan ve mayıs aylarına ait alacaklarını tahsil edemediğini öne süren İspanyol stoper, geçtiğimiz günlerde kulübe ihtarname göndermişti.

Ancak verilen süre dolmasına rağmen parasını alamadığını belirten 31 yaşındaki oyuncu, Beşiktaş ile yollarını ayırdı.

SÖZLEŞMESİNİ FESHETTİ

Victor Ruiz'in, siyah-beyazlılarla olan sözleşmesini alacaklarının ödenmemesi sebebiyle tek taraflı olarak feshettiği öğrenildi.

İspanyol savunmacının, Beşiktaş'la 31 Mayıs 2022'ye kadar sözleşmesi bulunuyordu.

Ruiz, Beşiktaş ile yollarını ayırdı #1

YÖNETİM FIFA'YA GİDECEK

Yaşanan gelişmenin ardından ise siyah-beyazlı kulüp, Victor Ruiz'e pandemi sürecininin öncesine dair hiçbir ödemenin atlanmadan yapıldığını belirterek, konuyu spor yargısına taşıma kararı aldığını duyurdu.

Beşiktaş tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Geçtiğimiz yaz transfer döneminde İspanya'nın Villareal takımından Kulübümüze transfer edilen futbolcu Victor Ruiz Torre 30.06.2022 tarihinde bitecek sözleşmesini tek taraflı olarak fesh ettiğini tarafımıza bildirmiştir.
Kulübümüz futbolcu Victor Ruiz Torre'ye pandemi öncesi tüm ödemelerini eksiksiz şekilde yapmasına rağmen, pandemi dönemini kapsayan ödemeler konusunda görüşmeyi kabul etmemiş, lige ara verilen dönemin alacaklarını da herhangi bir görüşmeyi kabul etmeyerek, sezon bitmeden tarafına ödenmesini talep etmiştir.
Futbolcunun tek taraflı şekilde gerçekleştirmiş olduğu fesih spor yargısına taşınacak olup, kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda vakit kaybetmeden girişimlerde bulunulacağını camiamızın ve kamuoyunun bilgisine sunarız.''

Ruiz, Beşiktaş ile yollarını ayırdı #2

26 MAÇTA FORMA GİYDİ

Beşiktaş'ta 26 karşılaşmada forma giyen Victor Ruiz, bu maçlarda takımına 1 asistlik katkı da sağlamıştı.