Rodrigues'in cezası onandı

Rodrigues'in cezası onandı

Tahkim Kurulu, Fenerbahçe'nin Rodrigues için yaptığı itirazı reddetti. Deneyimli futbolcu, bu akşam Beşiktaş'a karşı forma giyemeyecek.

Rodrigues'in cezası onandı

Geçtiğimiz hafta Sivasspor mücadelesinde kırmızı kart gören Rodrigues'in Beşiktaş mücadelesinde oynayamayacağı kesinleşti.

Direkt kırmızı kart gördüğü için Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nda 2 maç ceza alan Rodrigues için Tahkim Kurulu'na giden Fenerbahçe, istediğini alamadı.

TAHKİM'DEN İNDİRİM ÇIKMADI

29 yaşındaki kanat oyuncusunu derbide oynatmayı planlayan ve 2 maçlık cezanın 1 maça indirilmesi için başvuru yapan sarı-lacivertli ekibe olumsuz yanıt geldi.

Rodrigues in cezası onandı #1

Tahkim Kurulu, Fenerbahçe'nin başvurusunu reddederken, Rodrigues'in cezasını onadı. Kupada İstanbulspor'a karşı oynamayan Rodrigues, Beşiktaş derbisiyle birlikte cezasını tamamlayacak.

TFF'den yapılan açıklama şöyle:

"Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin futbolcusu Garry Mendes Rodrigues ile ilgili PFDK'nın 19.12.2019 tarihli E.2019-2020/424 K.2019-2020/524 sayılı kararına itirazı incelendi.

Duruşma için tayin edilen, 22.12.2019 Perşembe günü saat 11:00'da Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin vekili Av. Uğur Oker'in hazır olduğu görüldü, sözlü beyanı alındı.

Yapılan müzakere neticesinde; - Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin futbolcusu Garry Mendes Rodrigues'in rakip takım futbolcusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle FDT'nin 43. maddesi uyarınca 2 resmi müsabakadan men cezası ile cezalandırılmasında sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir."