Rıdvan Dilmen'den Fatih Terim'e 'korona' tepkisi

Rıdvan Dilmen'den Fatih Terim'e 'korona' tepkisi

Rıdvan Dilmen, maçların oynatılmasına tepki gösteren Fatih Terim'i eleştirdi. Dilmen, "Devlet, 80 tane bilim adamıyla konuşmuş ve bu kararı almış. Nedir bu kadar tepki?" dedi.

Rıdvan Dilmen'den Fatih Terim'e 'korona' tepkisi

Galatasaray ile Beşiktaş arasında oynanan ve 0-0 sona eren derbi sonrası açıklamalarda bulunan Fatih Terim'in, gündeminde koronavirüs vardı.

"HİÇ Mİ ALLAH'TAN KORKMUYORSUNUZ?"

Salgın nedeniyle birçok lig ertelenirken derbinin oynatılmasını eleştiren tecrübeli teknik adam, "Allah korusun, şurada top toplayıcı çocuklar var, bizim canımız, bizim ailemiz yok mu? Hiç mi Allah'tan korkmuyorsunuz? Sağlığımız ve hayatımız söz konusu. Hangi bilimsel yaklaşım ve tedbirle bu lig maçlarını oynatıyorsunuz?" demişti.

Rıdvan Dilmen den Fatih Terim e  korona  tepkisi #1

Terim'in bu sözlerini değerlendiren spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, sert eleştirilerde bulundu.

"NEDİR BU KADAR TEPKİ?"

Dilmen, "Mustafa Cengiz ve Fatih Terim'in açıklamalarını dinledim. Sporcuları tabii ki devlet koruyacak. Böyle bir karar alınıyor, uygulanıyor. Bu maçların seyircisiz oynanma kararı, perşembe akşamı 19.00'da alındı. Aynı gün 12.00'de Nihat Özdemir 'Seyircili oynanacak' dedi. 19.00'daki açıklama sonrası 'Neden ertelenmedi?' diye tepkiler oldu. Bu virüs 72 saat önce mi çıktı? Salı günü bu ligler oynanmasın deseydiniz anlardım. Nisan sonuna kadar da maçlar ertelense, bundan sonra zaten seyircili maç oynanmaz. Devlet, 80 tane bilim adamıyla konuşmuş ve bu kararı almış. Dua mı edecekler biri ölsün diye? Nedir bu kadar tepki?" ifadelerini kullandı.

Rıdvan Dilmen den Fatih Terim e  korona  tepkisi #2

TFF: KARAR, BİLİM KURULU VE BAKANLARIN TAVSİYESİ İLE ALINMIŞTIR

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) da Fatih Terim'in ifadeleriyle ilgili olarak resmi internet sitesinden bir açıklama yayımladı.

TFF'nin açıklamasında yer alan ifadeler şu şekilde:

"Süper Lig'in 26. haftasında oynanan müsabakaların ardından yapılan açıklama, değerlendirme, yorum ve köşe yazılarında maçların oynatılması konusunda Türkiye Futbol Federasyonu hedef alınmış ve Süper Lig'de 26. haftadan başlamak kaydıyla Nisan sonuna kadar tüm müsabakaların seyircisiz oynanması yönündeki kararın nasıl alındığı ve yürürlüğe girdiği ile ilgili süreç özellikle görmezden gelinmiştir.

Bilindiği üzere 12 Mart 2020 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınacak tedbirlere ilişkin toplantı yapılmış, toplantıya Bilim Kurulu'nun yanı sıra tüm Bakanlarımız da katılmıştır.

Toplantı sonunda Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Sayın İbrahim Kalın, koronavirüs tedbirleri kapsamında 16 Mart itibarıyla ilk, orta ve liselerin bir hafta, üniversitelerin de üç hafta süreyle tatil edileceğini ve spor müsabakalarının da Nisan sonuna kadar seyircisiz oynanmasına karar verildiğini açıklamıştır.

Bu gelişmelerden de net bir şekilde anlaşılacağı üzere spor organizasyonlarının sürdürülmesi yönündeki karar, Bilim Kurulu ve Bakanlıkların üst düzey temsilcilerinin tavsiyesi ile alınmıştır.
Yaşanan süreç herkes tarafından bilinirken, bu kararla ilgili olarak tamamen Futbol Federasyonu üzerine odaklanılmış olmasının nedeni tarafımızca anlaşılamamıştır.                        

Devletimizin; ülkemiz ve tüm insanlarımızın başta sağlık olmak üzere bütün menfaatlerini gözeten bu kararına saygı duyulması gerekirken, kısaca mesele Türkiye iken sporun ruhuna uymayan ve pozisyonlara göre hareket tarzı taşıyan kimi açıklamaların da kabul edilmesi mümkün değildir. 
Kamuoyuna saygılarımızla.
Türkiye Futbol Federasyonu"

İlginizi Çekebilir
Baltık Denizi'ndeki Kuzey Akım doğalgaz boru hatlarında patlama
Baltık Denizi'ndeki Kuzey Akım doğalgaz boru hatlarında patlama
179 YORUM
Dünya
Tanju Özcan, HDP'ye kına gönderdi
Tanju Özcan, HDP'ye kına gönderdi
543 YORUM
Gündem
Teröristlerden birinin kimliği belli oldu
Teröristlerden birinin kimliği belli oldu
589 YORUM
3. Sayfa
Özgür Özel'den raporda adı geçen terörist için savunma
Özgür Özel'den raporda adı geçen terörist için savunma
1498 YORUM
Politika
Günlük 10 dakika ayırarak koin milyoneri oldu!
ADVERTORIAL
CryptoTrader