Nuri Şahin: En iyisi Cristiano Ronaldo

Nuri Şahin: En iyisi Cristiano Ronaldo

Antalyaspor Futbol Sorumlusu Nuri Şahin, en zorlandığı futbolcuların Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo olduğunu ifade ederken, Ronaldo'nun tarihin en büyük futbolcusu olduğunu söyledi.

Nuri Şahin: En iyisi Cristiano Ronaldo

Antalyaspor Başkanı Aziz Çetin, futbol sorumlusu Nuri Şahin, futbolcular Doğukan Sinik ve Rus defans oyuncusu Fedor Kudryashov, Antalya'da özel bir okulda öğrencilerle bir araya geldi. Öğrenciler ellerinde Antalyaspor bayrağıyla başkan, futbol sorumlusu Şahin ve oyuncuları 'oley oley' tezahüratıyla karşıladı.

DHA'nın haberine göre; Doğukan Sinik, öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşırken, uzun süre alkışlandı. Başkan Aziz Çetin, futbol sorumlusu Nuri Şahin, futbolcular Doğukan Sinik ve Rus defans oyuncusu Fedor Kudryashov öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

Nuri Şahin: En iyisi Cristiano Ronaldo - VİDEO

Çetin: "Hayallerimin ortasındayım"

Kendisini öğrencilere tanıtarak konuşmasına başlayan Başkan Aziz Çetin, "Sizin yaşınızdayken çok fazla hayal kuruyordum. Hayallerimin içinde Antalyaspor yöneticiliği vardı. Başkanlık hayal ötesiydi. Hayallerimi yaşıyorum diyebilirim. Herkesin çok çalışması lazım. Başarılı olmaya inanmalısınız. Ben hayallerimin ortasındayım" dedi.

Nuri Şahin: En iyisi Cristiano Ronaldo #1

Nuri Şahin: En çok zorlandığım oyuncular Messi ve Ronaldo

Çocuklarla birlikte olduğu için mutlu olduğunu ifade eden Nuri Şahin, "Karşılaştığı en zor ve en iyi oynayan rakip kimdi?" sorusuna "Karşılaştığım çok iyi oyuncular oldu ve çok iyi oyuncularla oynadım. En çok zorlandığım oyuncular büyük ihtimalle Lionel Messi ile Cristiano Ronaldo'dur" cevabını verdi. Kendisi gibi olmak için ne yapılması gerektiğiyle ilgili soruya Şahin, "Çalışmak ve hayallerinin peşinde koşmak. Öğretmenleri, ailenizi dinlemek, hayal kurmak. Ben bugünlere öyle geldim" dedi. Şahin, kendisine İspanyolca soru soran öğrenciye aynı dilde karşılık verdi.

Nuri Şahin: En iyisi Cristiano Ronaldo #2

"En çok Jurgen Klopp etkiledi"

Çalışmaktan en çok etkilendiği kişinin Liverpool Teknik Direktörü Jurgen Klopp olduğunu söyleyen Nuri Şahin, "Kendisi ile uzun süre çalıştım. Bana çok şey kattı. Kendisinden çok şey öğrendim o yüzden Jurgen Klopp" dedi.

"Frankie De Jong'u isterdim"

Bir öğrencinin "50 milyon Euro transfer limiti verilse takıma hangi oyuncuyu isterdiniz?" sorusuna Şahin, "Messi olsa 50 milyon Euro'ya alamazsınız. Böyle bir bütçe olsa Barcelona'dan Frankie De Jong'u isterdim. Onun hayalini çok kurmadım, çünkü 50 milyon Euro'ya transfer yapamayacağımıza göre" karşılığını verdi.

Nuri Şahin: En iyisi Cristiano Ronaldo #3

"Ronaldo benim için çok değerli"

Bir öğrencinin "Ronaldo ya da Messi ile bir anınız var mı?" şeklindeki sorusuna Şahin, "Ronaldo ile aynı takımda oynadım. Onunla anılarım var. Almanya'da dünya kupası vardı. Ben de 16 yaşlarındaydım ve Ronaldo hayranıydım. Sponsorumdan Ronaldo ile tanıştırmasını istedim. Tanıştım ve bana bir forma hediye etmişti. 5-6 sene sonra takım arkadaşı olduğumuzda o günü hatırladım. Bana 'O gün benimle aynı takımda olacağını söylemiştin. Gerçekleşmesine çok sevindim' dedi. Real Madrid'de büyük bir sakatlık geçirmiştim. Ronaldo yan komşumdu. Bana çok yardım etmişti. Tarihin en büyük futbolcusu, Ronaldo benim için çok değerli. İnsanlık bakımından da öyle" ifadelerini kullandı.

Nuri Şahin: En iyisi Cristiano Ronaldo #4

Sinik: "Bonservis kazandırarak Avrupa'ya gitmek istiyorum"

Taraftarın ne istediğini ve taraftarın ateşinin nasıl olduğunu bildiğini dile getiren Doğukan Sinik ise mücadeleci bir ruhu olduğunu söyledi. Sinik, "Çok küçük yaştan beri hayal kuruyordum. Hocamız Nuri Şahin'in gelişiyle yeni hedefler kurmaya başladım. İlk hedefim Antalyaspor'a iyi bonservis getirmek. Benim her şeyim bu kulüp. Hedefim, iyi bir bonservis kazandırarak başka bir takıma transfer olmak. Hocamız Nuri Şahin gibi Avrupa'da oynamak istiyorum" dedi.

Nuri Şahin: En iyisi Cristiano Ronaldo #5

"Nuri Şahin, bana benden çok güveniyor"

Futbol Sorumlusu Nuri Şahin'in kendisine çok güvendiğini ve gelişiminde büyük etkisi olduğunu belirten Doğukan Sinik, "Hocam burada diye demiyorum, bana güvenmesi çok değerli. Benim en büyük gelişimimde etkisi olan kişi Nuri Şahin'dir. Bana benden çok güvenen birisi olduğu için çok şanslıyım. En büyük değişiklik hocam Nuri Şahin oldu" şeklinde konuştu.

Kudryavshov: "En zorlandığım forvet Haji Wright"

Sıcak karşılama için öğrencilere teşekkür eden Fedor Kudryashov, Antalyaspor'la bir kupa kaldırma hayali olduğunu söyledi. Kitap okumayı sevdiğini söyleyen Kudryashov, "9-10 yaşında kitap okumayı hobi edindim. Eğitim için önemli. Hayatınızı geliştirmek sizin elinizde" dedi. Bir öğrencinin "En zorlandığınız forvet oyuncusu kim?" sorusuna Rus defans oyuncusu, "Bizim takımımızda oynayan Haji Wright diyebilirim. Antrenmanda beni çok zorluyor" karşılığını verdi.

Nuri Şahin: En iyisi Cristiano Ronaldo #6

İlginizi Çekebilir
Azerin, canlı yayında Çırpınırdı Karadeniz şarkısını söyledi
Azerin, canlı yayında Çırpınırdı Karadeniz şarkısını söyledi
254 YORUM
Yaşam
Yunan gazeteciden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Bir gece ansızın gelebiliriz' sorusu
Yunan gazeteciden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Bir gece ansızın gelebiliriz' sorusu
597 YORUM
Gündem
Türkiye karşıtı KKTC'li vekile parlamentoda tepki
Türkiye karşıtı KKTC'li vekile parlamentoda tepki
511 YORUM
Gündem
Günde 2540 TL kazanmak için paranı buraya yatır!
ADVERTORIAL
Highfx
Gülşen, imza vermek için Levent Polis Merkezi'ne geldi
Gülşen, imza vermek için Levent Polis Merkezi'ne geldi
291 YORUM
Magazin