Nihat Özdemir ve yönetim kurulu ibra edildi

Nihat Özdemir ve yönetim kurulu ibra edildi

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve yönetim kurulu ibra edildi. Söz alan Özdemir, kulüp başkanlarına cevap verdi.

Nihat Özdemir ve yönetim kurulu ibra edildi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir ve yönetim kurulunun 01.06.2020-31.05.2021 dönemi ibra edildi.

Genel kurulda yeniden söz alan Nihat Özdemir şunları söyledi:

"71 YAŞINDAYIM, BÖYLESİNİ GÖRMEDİM"

"Ben ve ekibimin, BeINSports ile yaptığı mücadeleyi 71 yaşındayım, hiçbir işimde yapmadım. Verdiğimiz mücadeleyi, çektiğimiz sıkıntıyı anlatamam. Bu noktaya kadar getirebildik."

Nihat Özdemir ve yönetim kurulu ibra edildi #1

ALİ KOÇ'A CEVAP

"Sayın Ali Koç diyor ki, yayıncı kuruluş ile sorununuz var mı? Tabii ki var. Bu ihaleyi ben yapmadım! Büyük sıkıntı çekiyoruz Sayın Ali Koç. Ligler başlar başlamaz ilk peşinatı alacağız ve kulüplerimize dağıtacağız."

"BU PARAYI ALMAMIZ BAŞARIDIR"

"Pandemi dönemi 2 yıldır yaşanıyor, döviz olayları yaşanıyor. Sözleşmemizde herhangi bir ekonomik durumda ekonomik uyarlama yapılır maddesi var. 2 yılda aldığımız para 5 milyar + KDV. Sadece yüzde 4'ünü TFF'ye aldık. Bu dönemde bu parayı almamız bile başarıdır."

Nihat Özdemir ve yönetim kurulu ibra edildi #2

"DÜNYANIN EN BÜYÜK PROJELERİNİ YAPTIM"

"Parasında kasasında görmeden harcama yapmayan başkanlar var, bunu çok iyi biliyorum. Elimizden geleni yapıyoruz, emin olun. Dünyanın büyük projelerini yapıyorum ama en büyük yemini ederek söylüyorum hiçbir işimde bu kadar mücadele vermedim."