Avusturya'dan, Mert Müldür'e 'askerlik' teklifi

Avusturya'dan, Mert Müldür'e 'askerlik' teklifi

Tercihini Ay-Yıldızlılar yana kullanan Mert Müldür, Avusturya tarafından askere çağrıldı. Genç oyuncuya, Avusturya Milli Takımı'nı seçmesi için baskı yapılıyor.

Avusturya'dan, Mert Müldür'e 'askerlik' teklifi

Ay-Yıldızlı formayı resmi maçta bir türlü giyemeyen Mert Müldür’ün, Avusturya’da yaşadığı çile bitmiyor.

Ülkemizi İtalya’nın Sassuolo takımında başarıyla temsil eden ve Avusturya’nın Viyana kentinde doğan Mert Müldür’ü, geçtiğimiz aralık ayında tıpkı bizim gibi EURO 2020’de mücadele edecek Avusturya’nın hocası Franco Foda, iki kez aramıştı.

MERT, KALBİM AY-YILDIZ İÇİN ATIYOR DEMİŞTİ

Foda, “Gel bizde oyna, seni kesin Avrupa Şampiyonası finallerinin kadrosuna çağıracağım.” dedi.

A Milli seviyede Türkiye için iki hazırlık maçına çıkan ve resmi mücadele oynamadığı için başka bir ülkenin formasını giyme şansı hâlâ olan Mert ise, Foda’ya, “Teklifiniz için teşekkür ederim ancak benim çocukluktan beri hayalim, Türkiye formasını giymek. Çünkü ben Türküm, Türk hissediyorum ve kalbim Ay-Yıldız için atıyor.” cevabını vermişti.

Teknik direktörümüz Şenol Güneş, EURO 2020 elemelerdeki son maçımız olan deplasmandaki Andorra karşılaşmasında Mert’i resmen S Milli yapacaktı. Ancak 20 yaşındaki savunma oyuncusu, sakatlığı sebebiyle yedek beklediği maçta forma giyemedi.

ASKERE ÇAĞRILDI 

Bunu fırsat bilen Avusturya ise işi, Türkiye ile siyasi anlamda da krize yol açabilecek bir konuma doğru getirdi.

Avusturya Futbol Federasyonu ile Avusturya Milli Savunma Bakanlığı adeta iş birliği yaptı ve bunun sonucunda Mert, askere çağrıldı.

18 ile 35 yaş arası erkeklerin 6 ay zorunlu askerlik görevinin bulunduğu ülkede genç oyuncumuz, kendisine gelen belge sonrası adeta şoke oldu. Çok büyük bir baskı altında kalan Mert’in, “Sassuolo ile kontratım var ve sezonun ortasındayız.” itirazı kabul edilmedi.

Avusturya dan, Mert Müldür e  askerlik  teklifi #1

"AVUSTURYA İÇİN OYNARSAN, ASKERLİĞİNİ TECİL ETTİRİRİZ"

Askerlik yapmak istemeyenlerin 9 ay kamu hizmeti yapması seçeneği bile, “Başvuru zamanın zaten geçti” bahanesiyle kabul edilmeyen oyuncumuz için asıl çirkinlikler bundan sonra başladı, yetkililer, “Ancak Avusturya için oynarsan, bu sorun olmaktan çıkar ve askerliğini tecil ettiririz.” teklifinde bulundu.

Hatta Milli Savunma Bakanı’nın bile, “Avusturya için oynasın, her türlü kolaylığı sağlarız.” ifadesini kullandığı öne sürüldü.

İnsan haklarına son derece aykırı olan bu olay sebebiyle morali bir hayli bozulan Mert’in, yaşadıklarını hemen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile paylaştığı bildirildi.

Kendilerini, ellerindeki askerlik kozu sebebiyle güçlü gören Avusturya tarafında olanları dikkatlice takip eden TFF’nin, Mert’e her türlü desteği vermek adına tüm imkanlarını seferber ettiği, gelen haberler arasında yer alıyor.

Avusturya dan, Mert Müldür e  askerlik  teklifi #2

İlginizi Çekebilir
Baltık Denizi'ndeki Kuzey Akım doğalgaz boru hatlarında patlama
Baltık Denizi'ndeki Kuzey Akım doğalgaz boru hatlarında patlama
181 YORUM
Dünya
Yepyeni bir yatırım platformu keşfetti
ADVERTORIAL
Highfx
Teröristlerden birinin kimliği belli oldu
Teröristlerden birinin kimliği belli oldu
590 YORUM
3. Sayfa
Özgür Özel'den raporda adı geçen terörist için savunma
Özgür Özel'den raporda adı geçen terörist için savunma
1509 YORUM
Politika
EYT aralık ayında kamuoyuyla paylaşılacak
EYT aralık ayında kamuoyuyla paylaşılacak
408 YORUM
Gündem