G.Saray'ın Kadıköy'de kaldırdığı kupa

G.Saray'ın Kadıköy'de kaldırdığı kupa

Galatasaray, Fenerbahçe'yi 1999 yılından beri Kadıköy'de yenemese de, ezeli rakibinin sahasında kupa kaldırmayı başardı.

G.Saray'ın Kadıköy'de kaldırdığı kupa

Süper Lig'in 23. haftasında Fenerbahçe ile Galatasaray karşı karşıya gelecek.

Sarı-lacivertli taraftarlar, yenilmezlik serisinin süreceğini iddia ederken, sarı-kırmızılılar Kadıköy'de kazandıkları kupanın 20 yıla bedel olduğunu düşünüyor.

G.Saray ın Kadıköy de kaldırdığı kupa #1

SÜPER FİNALDE ŞAMPİYON G.SARAY OLDU

Hatırlanacağı gibi 2011-2012 sezonunda bir sezonluk olmak üzere play-off uygulaması gelmiş, ligi ilk 4 sırada bitiren takımlar Şampiyonluk Grubu'nda şampiyon olmak için yeniden mücadele etmişlerdi.

O sezon Galatasaray ligi 77 puanla ilk sırada bitirmiş, Fenerbahçe 68, Trabzonspor 56 ve Beşiktaş 55 puanla sıralanmıştı.

G.Saray ın Kadıköy de kaldırdığı kupa #2

Kural gereği puanlar ikiye bölünmüş ve 4 takım Şampiyonluk Grubu'nda kozlarını paylaşmıştı.

6 maç üzerinden lig usulüne göre oynanan grupta son karşılaşma Fenerbahçe ile Galatasaray arasında Kadıköy'de oynanmıştı.

Maç öncesi Galatasaray 47, Fenerbahçe ise 46 puandaydı. Yıllardır rakibini Kadıköy'de yenen sarı-lacivertli takım kazanması halinde şampiyon olacaktı. Galatasaray için ise 1 puan bile yeterliydi. 

G.Saray ın Kadıköy de kaldırdığı kupa #3

Tüm ülkenin nefesini tutarak izlediği maçta Fenerbahçe ile Galatasaray 0-0 berabere kalmış, Fatih Terim ve öğrencileri mutlu sona ulaşarak ezeli rakibinin sahasında kupa kaldırmıştı.

G.Saray ın Kadıköy de kaldırdığı kupa #4

Son Kadıköy galibiyetinden bu yana yaşanan değişiklikler

G.Saray ın Kadıköy de kaldırdığı kupa #5