Galatasaray’ın borcu 1 milyar 656 milyon TL

Galatasaray’ın borcu 1 milyar 656 milyon TL

Galatasaray'ın haziran ayı olağan genel kurulu toplantısı video konferans yoluyla gerçekleşti. Sarı-kırmızılıların, 31 Mart 2020 itibarıyla net borcunun, 1 milyar 656 milyon TL olduğu açıklandı.

Galatasaray’ın borcu 1 milyar 656 milyon TL

Galatasaray Başkanı Yardımcısı Kaan Kançal, sarı-kırmızılıların video konferans yönetimiyle gerçekleşen haziran ayı olağan divan kurulu toplantısında genel ve mali konular hakkında açıklamalarda bulundu.

Koronavirüs salgını öncesinde ligde iyi bir çıkış yaptıklarını ifade eden Kançal, "Takımımız iyi mücadelesiyle zirveye 3 puan yaklaşmıştı. Pandemi nedeniyle verilen aradan sonra oynadığımız ilk maçta yaşadığımız yenilgi ve talihsiz sakatlıklar bizleri üzdü. Ancak şampiyonluk iddiamız devam etmektedir. Teknik ekibimize ve futbolculara güvenimiz tamdır." şeklinde konuştu.

Galatasaray’ın borcu 1 milyar 656 milyon TL #1

''NAKİT AKIŞ KAYBI 35 MİLYON EURO''

Süper Lig’e verilen ara öncesi son Beşiktaş derbisinin seyircisiz oynanması nedeniyle tüm gişe hasılatını, iade etmek suretiyle kaybettiklerini de belirten Kaan Kançal, "Pandemi sürecinde yayın gelirlerimiz tamamen durmuştur. Mart, nisan ve mayıs gelirlerimizi alamadık. Mağazalarımız kapatılmıştır. Satamadığımız stokların maliyeti oluştu. Bu dönemde kur farkı zararlarımız oldu. Sponsorlarımız sağ olsun, çok fazla zarar etmeden biraz vade ötelemeleriyle tahsilatlarımızı yapabildik. Ancak ekonomik daralma sebebiyle önümüzdeki sezon sponsorluk gelirlerimizde muhtemel bir azalma söz konusu olacaktır. Gişe hasılatımız kesilmiştir. Daha da önemlisi belirsizlik sebebiyle önümüzdeki sezon için yapmayı planladığımız gişe satışlarını yapamıyoruz. Tüm bunların bize yaptığı nakit akış kaybı yaklaşık 35 milyon eurodur. Yani yaklaşık bir UEFA Şampiyonlar Ligi gelirimizi kaybettiğimizi söyleyebilirim" diye konuştu.

Galatasaray’ın borcu 1 milyar 656 milyon TL #2

BORÇ 1 MİLYAR 656 MİLYON TL

Öte yandan, Galatasaray Başkan Yardımcısı Kaan Kançal divan toplantısında mali durum hakkında sunum gerçekleştirdi.

Kançal, 31 Mart 2020 itibarıyla konsolide net borcunun 1 milyar 656 milyon TL olduğu açıkladı. Kaan Kançal, bu yılın ilk üç ayında 33.8 milyon TL gelire karşın 103.4 milyon TL giderlerinin olduğunu ifade etti.